Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

TERREX AX3 GTX
TERREX AX3 GTX
TERREX AX3 GTX
TERREX AX3 GTX
TERREX AX3 GTX
TERREX AX3 GTX
TERREX AX3 GTX
TERREX AX3 GTX
TERREX AX3 GTX
TERREX AX3 GTX
Машки патики
Код на производ:
(EG6164)
adidas

TERREX AX3 GTX

Претходна цена
7.388 ДЕН
Моментална Цена
7.388 ДЕН
Цена со попуст
5.172 ДЕН
Заштеда: 2.216 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 14-
 • 15 15
 • 6 39.5
 • 6- 40
 • 7 40.5
 • 7- 41.5
 • 8 42
 • 8- 42.5
 • 9 43.5
 • 9- 44
 • 10 44.5
 • 10- 45.5
 • 11 46
 • 11- 46.5
 • 12 47.5
 • 12- 47.5
 • 13 48.5
 • 13- 49.5
 • 14 50
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX AX3 GTX се машки патики за планинарење дизајнирани за сите временски услови. Тие ве поддржуваат во сите спортски авантури и одговараат на сите предизвици што ги поставувате пред нив. Подетално

adidas TERREX AX3 GTX се машки патики за планинарење дизајнирани за сите временски услови.

Тие ве поддржуваат во сите спортски авантури и одговараат на сите предизвици што ги поставувате пред нив.

Тие се многу удобни, издржливи и лесни и нема да ве оптоваруваат во текот на целиот ден.

Современиот дизајн е комбиниран со врвни перформанси и квалитет.

Дождот и лошите временски услови не се никаков проблем.

Горниот дел од патиките е изработен од мрежа и синтетички материјал и е исклучително отпорен на оштетување.

Мембраната GORE-TEX помага да ги одржувате нозете суви, а структурата на мрежата овозможува постојана циркулација на воздухот.

Гумениот ѓон добро се прилагодува на нерамен терен и спречува лизгање.

Лесната пена EVA носи дополнителна удобност и стабилност.

Овие патики се врвен избор за сите вас кои сакаат планинарење, но и долги прошетки во природа.

Спецификации:

 • Машки патики за планинарење

 • Горен дел: мрежа и синтетички материјал со водоотпорна мембрана GORE-TEX

 • Лесна средна влошка EVA

 • Врзување со врвки

 • Гумен ѓон

 • Прикажана боја: портокалова

 • Шифра на артикл: EG6164

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Lifestyle
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
6 39.5 24.5
7 40.5 25.5
8 42 26.5
9 43.5 27.5
10 44.5 28.5
11 46 29.5
12 47.5 30.5
13 48.5 31.5
14 50 32.5
6- 40 25
7- 41.5 26
8- 42.5 27
9- 44 28
10- 45.5 29
11- 46.5 30
12- 47.5 30.5
13- 49.5 32
15 15
14- 14-

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas TERREX AX3 GTX се машки патики за планинарење дизајнирани за сите временски услови.

Тие ве поддржуваат во сите спортски авантури и одговараат на сите предизвици што ги поставувате пред нив.

Тие се многу удобни, издржливи и лесни и нема да ве оптоваруваат во текот на целиот ден.

Современиот дизајн е комбиниран со врвни перформанси и квалитет.

Дождот и лошите временски услови не се никаков проблем.

Горниот дел од патиките е изработен од мрежа и синтетички материјал и е исклучително отпорен на оштетување.

Мембраната GORE-TEX помага да ги одржувате нозете суви, а структурата на мрежата овозможува постојана циркулација на воздухот.

Гумениот ѓон добро се прилагодува на нерамен терен и спречува лизгање.

Лесната пена EVA носи дополнителна удобност и стабилност.

Овие патики се врвен избор за сите вас кои сакаат планинарење, но и долги прошетки во природа.

Спецификации:

 • Машки патики за планинарење

 • Горен дел: мрежа и синтетички материјал со водоотпорна мембрана GORE-TEX

 • Лесна средна влошка EVA

 • Врзување со врвки

 • Гумен ѓон

 • Прикажана боја: портокалова

 • Шифра на артикл: EG6164

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Lifestyle
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
6 39.5 24.5
7 40.5 25.5
8 42 26.5
9 43.5 27.5
10 44.5 28.5
11 46 29.5
12 47.5 30.5
13 48.5 31.5
14 50 32.5
6- 40 25
7- 41.5 26
8- 42.5 27
9- 44 28
10- 45.5 29
11- 46.5 30
12- 47.5 30.5
13- 49.5 32
15 15
14- 14-

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики DA9669
2.524 ДЕН
Заштеда 45%
4.588 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики DB0691
2.144 ДЕН
Заштеда 50%
4.288 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FU8317
6.950 ДЕН
Заштеда 20%
8.688 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""