Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
Машки патики
Код на производ:
(FW3217)
adidas

DURAMO SL

Претходна цена
3.388 ДЕН
Моментална Цена
3.388 ДЕН
Цена со попуст
2.202 ДЕН
Заштеда: 1.186 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 14-
 • 15 15
 • 6 39.5
 • 6- 40
 • 7 40.5
 • 7- 41.5
 • 8 42
 • 8- 42.5
 • 9 43.5
 • 9- 44
 • 10 44.5
 • 10- 45.5
 • 11 46
 • 11- 46.5
 • 12 47.5
 • 12- 47.5
 • 13 48.5
 • 13- 49.5
 • 14 50
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas DURAMO SL се машки патики за трчање кои се погодни за кардио и тренинг во теретана или во природа. Тие се многу лесни, удобни и овозможуваат голем комфор. Подетално

adidas DURAMO SL се машки патики за трчање кои се погодни за кардио и тренинг во теретана или во природа.

Тие се многу лесни, удобни и овозможуваат голем комфор.

Тие се карактеризираат со издржлива мрежа што дозволува циркулирање на воздухот, но имаат и модерни детали кои внесуваат елеганција во вашиот спортски стил.

Горниот дел е дизајниран да овозможи слободно поместување на стапалото при странични движења и постојани промени на брзината.

Технологијата Lightmotion во средната подлога го омекнува секој допир на стапалото со површината, обезбедувајќи совршена удобност, додека издржливиот ѓон Adiwear ви овозможува да ги носите подолго време.

Благодарение на внатрешната влошка OrthoLite®, ќе уживате во совршена удобност и врвни перформанси.

 

СПЕЦИФИКАЦИЈА:

 • Машки патики за трчање

 • Мрежа со модерни детали

 • Обложување со текстил

 • Издржлив ѓон Adiwear

 • Lightmotion среден ѓон

 • Влошка OrthoLite®

 • Боја: темно црвена

 • Шифра на артикл: FW3217

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
6 39.5 24.5
7 40.5 25.5
8 42 26.5
9 43.5 27.5
10 44.5 28.5
11 46 29.5
12 47.5 30.5
13 48.5 31.5
14 50 32.5
6- 40 25
7- 41.5 26
8- 42.5 27
9- 44 28
10- 45.5 29
11- 46.5 30
12- 47.5 30.5
13- 49.5 32
15 15
14- 14-

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas DURAMO SL се машки патики за трчање кои се погодни за кардио и тренинг во теретана или во природа.

Тие се многу лесни, удобни и овозможуваат голем комфор.

Тие се карактеризираат со издржлива мрежа што дозволува циркулирање на воздухот, но имаат и модерни детали кои внесуваат елеганција во вашиот спортски стил.

Горниот дел е дизајниран да овозможи слободно поместување на стапалото при странични движења и постојани промени на брзината.

Технологијата Lightmotion во средната подлога го омекнува секој допир на стапалото со површината, обезбедувајќи совршена удобност, додека издржливиот ѓон Adiwear ви овозможува да ги носите подолго време.

Благодарение на внатрешната влошка OrthoLite®, ќе уживате во совршена удобност и врвни перформанси.

 

СПЕЦИФИКАЦИЈА:

 • Машки патики за трчање

 • Мрежа со модерни детали

 • Обложување со текстил

 • Издржлив ѓон Adiwear

 • Lightmotion среден ѓон

 • Влошка OrthoLite®

 • Боја: темно црвена

 • Шифра на артикл: FW3217

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
6 39.5 24.5
7 40.5 25.5
8 42 26.5
9 43.5 27.5
10 44.5 28.5
11 46 29.5
12 47.5 30.5
13 48.5 31.5
14 50 32.5
6- 40 25
7- 41.5 26
8- 42.5 27
9- 44 28
10- 45.5 29
11- 46.5 30
12- 47.5 30.5
13- 49.5 32
15 15
14- 14-

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош
string(0) ""
string(0) ""