Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

JR SUPERFLY 7 CLUB FG/MG
Детски копачки
Код на производ:
(AT8150-801)
NIKE

JR SUPERFLY 7 CLUB FG/MG

Претходна цена
3.790 ДЕН
Моментална Цена
3.790 ДЕН
Цена со попуст
2.843 ДЕН
Заштеда: 947 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10\.C 27,5
 • 11C 28
 • 11\.C 28,5
 • 12C 29,5
 • 12\.C 30
 • 13C 31
 • 13\.C 31,5
 • 1Y 32
 • 1.5Y 33
 • 2Y 33,5
 • 2.5Y 34
 • 3Y 35
 • 3.5Y 35.5
 • 4Y 36
 • 4.5Y 36.5
 • 5Y 37,5
 • 5.5Y 38
 • 6Y 38,5
 • 6.5Y 39
 • 7Y 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jr. Mercurial Superfly 7 Club MG се детски фудбалски патики кои нудат поголема подвижност на стапалата. Тие се дизајнирани за фудбал што се игра на природни и вештачки тревни површини. Подетално

Nike Jr. Mercurial Superfly 7 Club MG се детски фудбалски патики кои нудат поголема подвижност на стапалата.

Тие се дизајнирани за фудбал што се игра на природни и вештачки тревни површини.

Горниот дел е изработен од мек синтетички материјал со Dynamic Fit дел кој ја покрива ногата.

Овие патики обезбедуваат чувство на целосна контрола и прецизност при контакт со топката.

Повеќенаменскиот ѓон овозможува оптимално прилагодување на природни и вештачки тревни површини.

Спецификации:

 • Патики за фудбал

 • Цел: фудбал на природна и вештачка трева

 • Удобна влошка

 • Горен дел: синтетика

 • Боја: Портокалова / Бела / Црна

 • Шифра на артикл: AT8150-801

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10"C
11C
11"C
12C
12"C
13C
13"C
1Y
1"Y
2Y
2"Y
3Y
3"Y
4Y
4"Y
5Y
5"Y
6Y
6"Y
7Y

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Jr. Mercurial Superfly 7 Club MG се детски фудбалски патики кои нудат поголема подвижност на стапалата.

Тие се дизајнирани за фудбал што се игра на природни и вештачки тревни површини.

Горниот дел е изработен од мек синтетички материјал со Dynamic Fit дел кој ја покрива ногата.

Овие патики обезбедуваат чувство на целосна контрола и прецизност при контакт со топката.

Повеќенаменскиот ѓон овозможува оптимално прилагодување на природни и вештачки тревни површини.

Спецификации:

 • Патики за фудбал

 • Цел: фудбал на природна и вештачка трева

 • Удобна влошка

 • Горен дел: синтетика

 • Боја: Портокалова / Бела / Црна

 • Шифра на артикл: AT8150-801

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10"C
11C
11"C
12C
12"C
13C
13"C
1Y
1"Y
2Y
2"Y
3Y
3"Y
4Y
4"Y
5Y
5"Y
6Y
6"Y
7Y

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики AT5882-060
Nike Jr. Tiempo Legend 8 Academy IC се унисекс патики за деца кои ќе им овозможат да го...
2.232 ДЕН
Заштеда 20%
2.790 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики 831953-801
1.445 ДЕН
Заштеда 50%
2.890 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики 897735-008
1.295 ДЕН
Заштеда 50%
2.590 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""