Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

TERREX AGRAVIC TR GTX
TERREX AGRAVIC TR GTX
TERREX AGRAVIC TR GTX
TERREX AGRAVIC TR GTX
TERREX AGRAVIC TR GTX
TERREX AGRAVIC TR GTX
TERREX AGRAVIC TR GTX
TERREX AGRAVIC TR GTX
TERREX AGRAVIC TR GTX
TERREX AGRAVIC TR GTX
Патики за планинарење
Код на производ:
(EF6868)
adidas

TERREX AGRAVIC TR GTX

Водоотпорна, отпорна на ветер, а сепак што "дише" – GORE-TEX технологијата претставува "златен стандард" во дизајнот на outdoor облеката и обувките. Благодарение на нејзините високи перформанси, ќе можете да уживате во сите авантури на отворено и во есенскиот и зимскиот период. Погледнете кои модели од нашата понуда содржат GORE-TEX технологија.

Претходна цена
6.188 ДЕН
Моментална Цена
6.188 ДЕН
Цена со попуст
4.950 ДЕН
Заштеда: 1.238 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 14-
 • 15 15
 • 6 39.5
 • 6- 40
 • 7 40.5
 • 7- 41.5
 • 8 42
 • 8- 42.5
 • 9 43.5
 • 9- 44
 • 10 44.5
 • 10- 45.5
 • 11 46
 • 11- 46.5
 • 12 47.5
 • 12- 47.5
 • 13 48.5
 • 13- 49.5
 • 14 50
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX AGRAVIC TR GTX се патики за планинарење. Тие се многу удобни и издржливи. Дизајнирани се првенствено за планинарење, но можете да ги носите во разни прилики. Подетално

adidas TERREX AGRAVIC TR GTX се патики за планинарење.

Тие се многу удобни и издржливи.

Дизајнирани се првенствено за планинарење, но можете да ги носите во разни прилики.

Лошото и дождливо време не претставуваат проблем.

Овие патики имаат лесна, но издржлива мрежа и синтетички горен дел со мембрана GORE-TEX, што помага вашите нозе да останат суви.

EVA подлогата со меки влошки овозможува удобност.

Високиот гумен ѓон CONTINENTAL  се прилепува совршено, дури и на нерамни површини.

GORE-TEX технологијата, покрај тоа што ги одржува нозете суви, обезбедува и зголемена циркулација на воздухот.

Секогаш е добро да имате вакви патики.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Гумен ѓон CONTINENTAL 
 • Подлога EVA
 • Горниот дел: Goretex технологија - текстил, синтетика
 • Врзување на врвки
 • Прикажана боја: црна - core black/grey four/solar red
 • Шифра на артикл: EF6868
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14-
15
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
10
10-
11
11-
12
12-
13
13-
14

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas TERREX AGRAVIC TR GTX се патики за планинарење.

Тие се многу удобни и издржливи.

Дизајнирани се првенствено за планинарење, но можете да ги носите во разни прилики.

Лошото и дождливо време не претставуваат проблем.

Овие патики имаат лесна, но издржлива мрежа и синтетички горен дел со мембрана GORE-TEX, што помага вашите нозе да останат суви.

EVA подлогата со меки влошки овозможува удобност.

Високиот гумен ѓон CONTINENTAL  се прилепува совршено, дури и на нерамни површини.

GORE-TEX технологијата, покрај тоа што ги одржува нозете суви, обезбедува и зголемена циркулација на воздухот.

Секогаш е добро да имате вакви патики.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Гумен ѓон CONTINENTAL 
 • Подлога EVA
 • Горниот дел: Goretex технологија - текстил, синтетика
 • Врзување на врвки
 • Прикажана боја: црна - core black/grey four/solar red
 • Шифра на артикл: EF6868
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14-
15
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
10
10-
11
11-
12
12-
13
13-
14

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FX4623
adidas TERREX EASTRAIL GTR се многу удобни и издржливи патики за мажи. Тие се, пред сѐ,...
4.888 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FX4625
adidas TERREX EASTRAIL GTR се многу удобни и издржливи патики за мажи. Тие се, пред сѐ,...
4.888 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FV6863
adidas TERREX TRAILMAKER GTX се лесни патики дизајнирани за лесно пешачење и одење. Нап...
5.910 ДЕН
Заштеда 20%
7.388 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""