Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

GRAND COURT C
GRAND COURT C
GRAND COURT C
GRAND COURT C
GRAND COURT C
GRAND COURT C
GRAND COURT C
GRAND COURT C
GRAND COURT C
GRAND COURT C
Детски Патики
Код на производ:
(EF0109)
adidas

GRAND COURT C

Претходна цена
2.088 ДЕН
Моментална Цена
2.088 ДЕН
Моментална Цена
2.088 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28
 • 10-K 10-K
 • 11K 29
 • 11-K 30
 • 12K 30.5
 • 12-K 31
 • 13K 31.5
 • 13-K 32
 • 1 33
 • 1- 33.5
 • 2 34
 • 2- 35
 • 3 35.5
 • 3- 36
 • 4 36 2/3
 • 4- 37 1/3
 • 5 38
 • 5- 38 2/3
 • 6 39 1/3
 • 6- 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas GRAND COURT C се детски unisex патики, со дизајн инспириран од моделите од 70-тите. Овој модел влече инспирација од спортските икони од минатото, прилагодувајќи ги во модерна облека прилагодена на мали, активни стапала. Подетално

adidas GRAND COURT C се детски unisex патики, со дизајн инспириран од моделите од 70-тите.

Овој модел влече инспирација од спортските икони од минатото, прилагодувајќи ги во модерна облека прилагодена на мали, активни стапала.

Тие се дизајнирани во стилот на класични адидас патики за тенис или кошарка.

Тие се дизајнирани за вашите малечки да ги носат секојдневно и да одговараат на сите нивни потреби во текот на целиот ден.

Горниот дел е изработен од синтетичка кожа, што ја прави патиката издржлива и лесна за одржување.

За зацврстување на патиките додадена е еластична лепенка.

Средниот ѓон е збогатен со меки влошки од пена кои овозможуваат удобност во текот на целиот ден.

Препознатливите ленти на adidas, како и логото на задниот дел, го истакнуваат спортскиот дух.

Спецификации:

 • Горниот дел на патиката е од синтетичка кожа
 • Лепенка за зацврстување
 • Гумен ѓон
 • Облога од текстил
 • Лесна EVA постава
 • Боја: бело - white/core black/ftwr white
 • Шифра на артикл: EF0109
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Unisex
Намена Тенис
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1 33 20
1- 33.5 20.5
2 34 21
2- 35 21.5
3 35.5 21.7
3- 36 22
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 23
5 38 23.5
5- 38 2/3 24
6 39 1/3 24.5
6- 40 25
10K 28 16.5
11K 29 17.5
11-K 30 18
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19
13-K 32 19.5
10-K 10-K

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas GRAND COURT C се детски unisex патики, со дизајн инспириран од моделите од 70-тите.

Овој модел влече инспирација од спортските икони од минатото, прилагодувајќи ги во модерна облека прилагодена на мали, активни стапала.

Тие се дизајнирани во стилот на класични адидас патики за тенис или кошарка.

Тие се дизајнирани за вашите малечки да ги носат секојдневно и да одговараат на сите нивни потреби во текот на целиот ден.

Горниот дел е изработен од синтетичка кожа, што ја прави патиката издржлива и лесна за одржување.

За зацврстување на патиките додадена е еластична лепенка.

Средниот ѓон е збогатен со меки влошки од пена кои овозможуваат удобност во текот на целиот ден.

Препознатливите ленти на adidas, како и логото на задниот дел, го истакнуваат спортскиот дух.

Спецификации:

 • Горниот дел на патиката е од синтетичка кожа
 • Лепенка за зацврстување
 • Гумен ѓон
 • Облога од текстил
 • Лесна EVA постава
 • Боја: бело - white/core black/ftwr white
 • Шифра на артикл: EF0109
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Unisex
Намена Тенис
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1 33 20
1- 33.5 20.5
2 34 21
2- 35 21.5
3 35.5 21.7
3- 36 22
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 23
5 38 23.5
5- 38 2/3 24
6 39 1/3 24.5
6- 40 25
10K 28 16.5
11K 29 17.5
11-K 30 18
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19
13-K 32 19.5
10-K 10-K

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FW2588
adidas ADVANTAGE K се детски unisex патики кои се дизајнирани по примерот на тениските ...
2.488 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики F36394
1.462 ДЕН
Заштеда 30%
2.088 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики B75697
1.244 ДЕН
Заштеда 50%
2.488 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""