Champion е добро познат бренд кој се издвојува по тоа што, покрај спортската гардероба која e идеална за активни тренинзи, трчање или теретана, дава и опуштен дневен изглед.

Новата Champion колекција е наменета за сите оние кои сакаат удобност во комбинација со модерен дизајн.

Оваа пролет, Sport Vision се погрижи да ги израдува сите дами во новата Champion колекција. Во новата колекција доминираат две нијанси: сиво-црна и розе-црна. Колекцијата е креирана со посебно внимание и е прилагодена за современите дами, дами кои имаат стил, активни се и пазат на својот изглед.


Новата Champion трениниг колекција побарајте ја во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.