Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Наочари за пливање

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Прикажи повеќе
Намена
Брендови
Возраст
Големина
Цена
19 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.672 ДЕН
Заштеда 20%
2.090 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
1.912 ДЕН
Заштеда 20%
2.390 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
890 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.012 ДЕН
Заштеда 15%
1.190 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.012 ДЕН
Заштеда 15%
1.190 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
872 ДЕН
Заштеда 20%
1.090 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
872 ДЕН
Заштеда 20%
1.090 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.182 ДЕН
Заштеда 15%
1.390 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.267 ДЕН
Заштеда 15%
1.490 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
757 ДЕН
Заштеда 15%
890 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.390 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.112 ДЕН
Заштеда 20%
1.390 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
763 ДЕН
Заштеда 30%
1.090 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
590 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
590 ДЕН
Големина
1
UNSZ
OSFA
ONE
12OZ
14OZ
16OZ
Pročitajte

Пливањето е една од ретките спортски дисциплини која се препорачува на сите, без разлика дали се занимавате со веќе одреден спорт или имате работа која бара многу седење и работа пред компјутер. Се работи за спорт кој го раздвижува цело тело и доволно е 45 минути пливање дневно за да имате одлични резултати.

Како и во секој друг спорт, важно е и за време на пливањето да носите опрема која совршено би ви одговарала. Кога го велиме ова, не мислиме само на костим за капење и едноделен костим за капење, туку и на капите за пливање и очилата за пливање. Како да ги одберете?

За да бидете сигурни дека вашите очила ќе бидат 100 проценти водоотпорни, вашите нови очила за пливање мора да бидат прилагодени на вашето лице. Нашата препорака е, штом ги добиете, ставете ги на очите без траката и притиснете. Доколку не ви одговараат а сте ги нарачале online, можете да ги замените, бидејќи вршиме замени и на модел и на големини.

Понудата на нашиот Sport Vision Online Shop ја сочинуваат очила за пливање од следните брендови: Adidas, Speedo и Arena, кои се доста стабилни за време на нуркање и движењата кои ги правите во водата. Секој модел од нашата понуда е посебно изработен на начин кој го спречува замаглувањето додека го носите во вода, па ви препорачуваме да не ги фаќате со прсти. Значи, водете сметка самите наочари за пливање да ви одговараат целосно и да бидете сигурни дека ви се од помош.