Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Тренинг
19.03.2021.

Reebok ги претставува Nano X1 Силуета која е слободна како и денешните љубители на фитнесот

Познатиот спортски и lifestyle бренд Reebok го претстави долгоочекуваниот модел Nano X1. Nano франшизата, создадена пред повеќе од 10 години, со текот на времето беше прилагодена за да ги задоволи растечките потреби на пошироката wellnes заедница. Nano Х1 е најдобрата варијанта на популарни обувки за тренинг - овие патики се дизајнирани да бидат исто толку слободни како и денешните страствени фитнес ентузијасти за кои се создадени.

„Сега, кога фитнесот е важен не само за нашето физичко, туку и за нашето ментално здравје, ние сме горди што можеме да ја поддржиме фитнес заедницата со патики кои ќе им помогнат на сите рекреативци и спортисти од сите нивоа да постигнат најдобри резултати“, посочува брендот Reebok.

Без разлика дали станува збор за HIIT, кардио, танц, бокс или некој друг тренинг, Nano X1 е силуетата за врвни перформанси. Лесни и удобни за секаков вид вежби, овие патики се доволно модерни и за целодневно носење.

Клучни карактеристики:

  • Удобност: Системот за удобност на Reebok Floatride Energy ја прави оваа силуета совршена за трчање, додека ги одржува перформансите и стабилноста на тренинг.
  • Брзина: Совршената форма и дизајнот на силуетата овозможуваат максимална брзина на трчање.
  • Контрола: Силуетата обезбедува стабилност и поддржува најразлични видови на тренинг.

Nano моделот овој пат има поразличен горен дел со специјални видови материјали - Flexweave Knit и Flexweave Grit  кои ќе можат корисниците да ги изберат врз основа на индивидуалните потреби и преференции во зависност од видот на тренингот. Reebok Nano X1 со горниот дел Flexweave Knit кој е истовремено мек и удобен, но исто така и многу издржлив, овозможува максимална воздушна вентилација на стапалото. Од друга страна, моделот Reebok Nano X1 Flexweave Grit е изработен од исклучително силен, но лесен и издржлив материјал кој ја прави оваа патика совршена за најекстремните видови на тренинг.

Машкиот модел Reebok Nano X1 е достапен во продавниците на Sport Vision. За повеќе информации, посетете ја страницата www.reebok.com, како и официјалните Instagram, Twitter и Youtube канали.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

14.
Sep.
2021.
Тренинг
Просторот за тренинг е насекаде околу нас. Искористете ги можностите што ви ги нуди издржливиот и стабилен Reebok Nano X1 Adventure модел.
13.
Sep.
2021.
Тренинг
Ви откриваме зошто секојдневните кардио тренинзи не ги носат посакуваните резултати и како да направите добар план за тренинг.
24.
Jun.
2021.
Тренинг
Напорниот тренинг бара неверојатна посветеност, мотивација и издржливост, не само кога станува збор за физичка и ментална сила, туку и за опремата што ја изб...
05.
May.
2021.
Тренинг
Само 15 минути тренинг се доволни за да почувствувате како вашиот core гори. Ви претставуваме пилатес тренинг со кој може да имате силни и совршено обликуван...
22.
Mar.
2021.
Тренинг
Со доаѓањето на пролетта, се буди нашата желба за физичка активност. Подгответе се да продолжите понатаму со нашите совети.
17.
Mar.
2021.
Тренинг
Барате стабилност, максимална удобност и подвижност за време на секој тренинг со висок интензитет (HIIT)? Ви ги репорачуваме патиките Nike Air Zoom SuperRep ...
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.