Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Тренинг
17.03.2021.

ГИ ИСПРОБАВМЕ NIKE AIR ZOOM SUPERREP 2 ПАТИКИТЕ ZA HIIT ТРЕНИНГ

HIIT (тренинзи со висок интензитет) никогаш не биле попопуларни. Тајната на нивната популарност не е само поради тоа што не траат долго и бараат целосна експлозивност, туку и во фактот дека овој вид тренинг дава феноменални резултати на долг рок.

Гледајќи ја зголемената побарувачка за овој вид тренинг, која доживеа целосна експанзија за време на lockdown-от (веруваме дека соседите веќе се навикнати на бучавата што доаѓа од вашиот стан), дизајнерите на брендот Nike претставија нов модел на патики за HIIT тренинг - Air Zoom SuperRep 2. Имавме шанса да ги испробаме и еве ги нашите впечатоци.

ЗОШТО NIKE AIR ZOOM SUPERREP 2 СЕ ИДЕАЛНИ ПАТИКИ ЗА HIIT ТРЕНИНЗИ?

Втората верзија на патиките SuperRep, која во нашата понуда е достапна само во машки големини, се истакна меѓу љубителите на фитнесот со своите подобрени перформанси кои овозможуваат уште подобар fit: целосно прилагодлив јазик во бурито стил и простран преден дел.

Прилагодливиот јазик на патиката ќе ви овозможи поголема удобност, а бидејќи патиките се многу лесни, скоро нема да ги чувствувате на нога. Попространиот преден дел остава доволно простор за стапалото при брзи и ненадејни промени во движењето, кои се исто така карактеристични за HIIT тренингот.

Nike Air Zoom SuperRep 2 патиките се пример за неприкосновен модел кој е дизајниран да ги следи современите трендови во светот на фитнесот и спортот, а со тоа да биде и најважната поддршка на спортистите. Затоа, оригиналната технологија SuperRep е надополнета со Zoom Air единици на предниот дел, за да овозможи непречени скокови, странични движења и флексибилност за време на секој тренинг, особено за burpee break – една од најинтензивните вежби.

Удобноста, долготрајноста и флексибилноста не се единствените придобивки кои ќе ви ги донесе овој модел. Целосната поддршка и стабилност се подеднакво важни за тренинг со висок интензитет, особено за вежби кои бараат брзи скокови.

Масивната Zoom Air единица ги штити стапалата при секаков притисок. Исто така, овозможува максимално враќање на енергијата, што гарантира беспрекорна експлозивност.

Широкиот ѓон на новите патики SuperRep, страничните засилувања и плочата што се протега по целата должина на ѓонот, обезбедуваат целосна стабилност при секоја промена на насоката.

Флексибилноста при изведување на вежби со потпора на подот е загарантирана благодарение на длабоката текстура на ѓонот во делот под прстите. Поради овој мал, но многу важен детал, овие патики ќе ви овозможат да изведувате разни вежби - plank, burpee или mountain climbers.

Иако љубителите на едноставната естетика може на прв поглед гломазниот дизајн на овој модел да им биде нападен, особено затоа што зборуваме за машки патики, но не се сомневаме дека ќе бидат изненадени од неговата футуристичка естетика и фактот дека изгледаат многу подобро во живо отколку на фотографии.

Nike Air Zoom SuperRep 2 можете да ги најдете во Sport Vision во Скопје Сити мол или да ги нарачате online.

 

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

14.
Sep.
2021.
Тренинг
Просторот за тренинг е насекаде околу нас. Искористете ги можностите што ви ги нуди издржливиот и стабилен Reebok Nano X1 Adventure модел.
13.
Sep.
2021.
Тренинг
Ви откриваме зошто секојдневните кардио тренинзи не ги носат посакуваните резултати и како да направите добар план за тренинг.
24.
Jun.
2021.
Тренинг
Напорниот тренинг бара неверојатна посветеност, мотивација и издржливост, не само кога станува збор за физичка и ментална сила, туку и за опремата што ја изб...
05.
May.
2021.
Тренинг
Само 15 минути тренинг се доволни за да почувствувате како вашиот core гори. Ви претставуваме пилатес тренинг со кој може да имате силни и совршено обликуван...
22.
Mar.
2021.
Тренинг
Со доаѓањето на пролетта, се буди нашата желба за физичка активност. Подгответе се да продолжите понатаму со нашите совети.
19.
Mar.
2021.
Тренинг
Познатиот спортски и lifestyle бренд Reebok го претстави долгоочекуваниот модел Nano X1.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.