Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Тренинг
14.01.2021.

ВЕЖБАЈТЕ ДОМА: 30-минутен тренинг со кој ќе ги согорите сите вишок калории

Скоро секој што ги празнува празниците, знае дека истите се поврзуваат со добра храна. За да не се чувствувате виновни и да се вратите во формата што ја имавте пред празниците, препорачуваме да започнете со тренинг кој ќе ги согори вишокот калории. Нема да биде лесно, но сигурни сме дека ќе се чувствувате многу подобро во моментот кога ќе ја облечете опремата за тренинг и ќе ја направите првата серија вежби.

Во тој спорстки дух, денес ви подготвивме вистинско фитнес уживање - 30-минутен HIIT тренинг што можете да го направите дома, со кој ќе ги согорите десертите, руските салати и сите други задоволства во кои уживавте претходните денови.

Тренингот вклучува три сета на вежби со различно времетраење. Првиот сет на вежби служи за добро загревање пред тренинг, вториот се состои од HIIT тренинг за целото тело, додека третиот се фокусира на горниот дел од телото, но тоа не значи дека другите мускули ќе бидат запоставени.

Повеќе нема да ве држиме во неизвесност - ова е 30 - минутен HIIT тренинг со цело тело. Нека не ве буни тоа што вежбите ги покажува светски познатата фитнес инфлуенсерка Памела Реиф - тренингот е наменет и за мажи, и за жени.

Прв сет вежби - FUNNY FULL BODY WARM UP

Во ритамот на песната Funny, првиот сет вклучува вежби за загревање на целото тело што ќе ве испотат и ќе ве загреат. Чучњеви, plank jumps, заедно со вежби за истегнување го сочинуваат овој 4-минутен warm up дел кој е покомплициран од што изгледа на прв поглед.

Втор сет вежби - 15 MIN FULL BODY HIIT WORKOUT

Сега, кога добро се загреавте и развеселивте со добра музика, време е да ги согорите калориите - многу калории! Вториот сет трае само 15 минути, иако ќе ви изгледа како цела вечност. Во зависност од вашата тежина, висина и физичка форма, ќе согорувате во просек околу 80 до 150 kcal. Не ви е потребна било каква дополнителна опрема, освен подлога за вежбање.

Тренингот изведувајте го без паузи помеѓу вежбите (доколку чувствувате потреба, секако, можете да направите мала пауза), додека во следните 15 минути ќе имате чекори, чучњеви и скок-чучњеви, различни варијации на plank и многу други вежби со голем интензитет. Дали сте спремни? Почнуваме!

Трет сет вежби - 10 MIN UPPER BODY WORKOUT

Тренингот трае 10 минути, при што фокусот е на горниот дел од телото, поточно на мускулите на рамената, градите и грбот. Тренингот се изведува без паузи и вклучува различни верзии на склекови, planks и други варијации на добро познати вежби благодарение на кои ќе ги обликувате мускулите на горниот дел од вашето тело.

Кој би помислил дека 30 минути можат да бидат толку интензивни, нели? Побарајте уште предлози за вежбање дома и погледнете ја колекцијата на опрема во нашите продавници или нарачајте online.

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

21.
Oct.
2021.
Тренинг
Што е подобро – трчање или прескокнување на јаже? Одговорите се кријат во текстот кој следува.
14.
Sep.
2021.
Тренинг
Просторот за тренинг е насекаде околу нас. Искористете ги можностите што ви ги нуди издржливиот и стабилен Reebok Nano X1 Adventure модел.
13.
Sep.
2021.
Тренинг
Ви откриваме зошто секојдневните кардио тренинзи не ги носат посакуваните резултати и како да направите добар план за тренинг.
24.
Jun.
2021.
Тренинг
Напорниот тренинг бара неверојатна посветеност, мотивација и издржливост, не само кога станува збор за физичка и ментална сила, туку и за опремата што ја изб...
05.
May.
2021.
Тренинг
Само 15 минути тренинг се доволни за да почувствувате како вашиот core гори. Ви претставуваме пилатес тренинг со кој може да имате силни и совршено обликуван...
22.
Mar.
2021.
Тренинг
Со доаѓањето на пролетта, се буди нашата желба за физичка активност. Подгответе се да продолжите понатаму со нашите совети.
19.
Mar.
2021.
Тренинг
Познатиот спортски и lifestyle бренд Reebok го претстави долгоочекуваниот модел Nano X1.
17.
Mar.
2021.
Тренинг
Барате стабилност, максимална удобност и подвижност за време на секој тренинг со висок интензитет (HIIT)? Ви ги репорачуваме патиките Nike Air Zoom SuperRep ...
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...