Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Тренинг
03.12.2020.

THE ONLY WAY IS THROUGH: ВИ ЈА ОТКРИВАМЕ ФОРМУЛАТА ЗА УСПЕХ НА ПОЗНАТИТЕ СПОРТИСТИ

Да се ​​биде подобар секој ден, без разлика со кој спорт се занимавате, не е лесно. На патот нема shortcuts, нема место за откажување, „мамење“, брзи промени... Потребна е посветена работа и дисциплина. Следат многу подеми и падови, кризи, борби, но единствениот начин да се надмине секоја криза е да се справиме со неа. Ова им е најдобро познато на професионалните спортисти, но и на брендот Under Armour, кој симболично го избра слоганот на новата кампања - The Only Way is Through.

Значењето на новата кампања Under Armour е уникатно за секој спортист. Може да биде надминување на негативноста надвор од теренот, надминување на предизвиците што може да ги донесе борбата со себе, но и ментална и физичка борба во моменти кога е тешко. Бидејќи, секогаш постои можност да не успеете веднаш, најважно е да го прифатите тоа и да се справите со тој страв. Знаеме, полесно е да се каже отколку да се направи, но можно е!

И колекцијата Under Armour што ја придружува оваа кампања е дизајнирана да ви даде максимална поддршка секогаш да се движите напред. Патиките Under Armour HOVR Rise 2 се дизајнирани да обезбедат совршена поддршка, дури и за време на најтешкиот тренинг. Тие ќе ги одржуваат нозете суви цело време за време на тренингот, без разлика колку „туркате“ напред. Панели што можат да дишат, плетен врв и ласерски нагласени детали ќе ви дадат максимални перформанси.

Ништо помалку не може да се каже за гардеробата. Under Armour Rush маица, хеланки за тренинг и шорцеви UA Woven се вистинскиот избор за сите напорни вежби, додека дуксерите се идеални за одржување на оптимална топлина на телото пред и по физички напор. Ставете ги во ранец Under Armour и насочете се кон сите спортски победи.

И запомнете - вие сте повеќе од вашиот успех. Вие сте многу повеќе од вашите порази. Вие сте работа и посветеност! Во ова време на предизвици на сите полиња, ова е единствениот начин да се постигнат резултати, а Under Armour ќе биде вистинска поддршка на тој пат.

Новата колекција на опрема за тренинг Under Armour можете да ја најдете во нашите продавници или да нарачате online.

 

Тимот на Sport Vision

Trenutno nema komentara

Слични статии

11.
Nov.
2022.
Тренинг
Памукот, како природен материјал, најмногу одговара на вашата кожа, дише, мек е и идеален за секојдневно носење.
26.
Oct.
2022.
Тренинг
Спортските хеланки во светот на урбаните спортови полека го преземаат приматот и стануваат главен избор на машкиот дел од тимот. Иако многумина ги игнорираат...
22.
Nov.
2021.
Тренинг
Дознајте зошто закрепнувањето на мускулите после тренинг е исто толку важно како и самиот тренинг.