Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Тренинг
03.12.2020.

THE ONLY WAY IS THROUGH: ВИ ЈА ОТКРИВАМЕ ФОРМУЛАТА ЗА УСПЕХ НА ПОЗНАТИТЕ СПОРТИСТИ

Да се ​​биде подобар секој ден, без разлика со кој спорт се занимавате, не е лесно. На патот нема shortcuts, нема место за откажување, „мамење“, брзи промени... Потребна е посветена работа и дисциплина. Следат многу подеми и падови, кризи, борби, но единствениот начин да се надмине секоја криза е да се справиме со неа. Ова им е најдобро познато на професионалните спортисти, но и на брендот Under Armour, кој симболично го избра слоганот на новата кампања - The Only Way is Through.

Значењето на новата кампања Under Armour е уникатно за секој спортист. Може да биде надминување на негативноста надвор од теренот, надминување на предизвиците што може да ги донесе борбата со себе, но и ментална и физичка борба во моменти кога е тешко. Бидејќи, секогаш постои можност да не успеете веднаш, најважно е да го прифатите тоа и да се справите со тој страв. Знаеме, полесно е да се каже отколку да се направи, но можно е!

И колекцијата Under Armour што ја придружува оваа кампања е дизајнирана да ви даде максимална поддршка секогаш да се движите напред. Патиките Under Armour HOVR Rise 2 се дизајнирани да обезбедат совршена поддршка, дури и за време на најтешкиот тренинг. Тие ќе ги одржуваат нозете суви цело време за време на тренингот, без разлика колку „туркате“ напред. Панели што можат да дишат, плетен врв и ласерски нагласени детали ќе ви дадат максимални перформанси.

Ништо помалку не може да се каже за гардеробата. Under Armour Rush маица, хеланки за тренинг и шорцеви UA Woven се вистинскиот избор за сите напорни вежби, додека дуксерите се идеални за одржување на оптимална топлина на телото пред и по физички напор. Ставете ги во ранец Under Armour и насочете се кон сите спортски победи.

И запомнете - вие сте повеќе од вашиот успех. Вие сте многу повеќе од вашите порази. Вие сте работа и посветеност! Во ова време на предизвици на сите полиња, ова е единствениот начин да се постигнат резултати, а Under Armour ќе биде вистинска поддршка на тој пат.

Новата колекција на опрема за тренинг Under Armour можете да ја најдете во нашите продавници или да нарачате online.

 

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

21.
Oct.
2021.
Тренинг
Што е подобро – трчање или прескокнување на јаже? Одговорите се кријат во текстот кој следува.
14.
Sep.
2021.
Тренинг
Просторот за тренинг е насекаде околу нас. Искористете ги можностите што ви ги нуди издржливиот и стабилен Reebok Nano X1 Adventure модел.
13.
Sep.
2021.
Тренинг
Ви откриваме зошто секојдневните кардио тренинзи не ги носат посакуваните резултати и како да направите добар план за тренинг.
24.
Jun.
2021.
Тренинг
Напорниот тренинг бара неверојатна посветеност, мотивација и издржливост, не само кога станува збор за физичка и ментална сила, туку и за опремата што ја изб...
05.
May.
2021.
Тренинг
Само 15 минути тренинг се доволни за да почувствувате како вашиот core гори. Ви претставуваме пилатес тренинг со кој може да имате силни и совршено обликуван...
22.
Mar.
2021.
Тренинг
Со доаѓањето на пролетта, се буди нашата желба за физичка активност. Подгответе се да продолжите понатаму со нашите совети.
19.
Mar.
2021.
Тренинг
Познатиот спортски и lifestyle бренд Reebok го претстави долгоочекуваниот модел Nano X1.
17.
Mar.
2021.
Тренинг
Барате стабилност, максимална удобност и подвижност за време на секој тренинг со висок интензитет (HIIT)? Ви ги репорачуваме патиките Nike Air Zoom SuperRep ...
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...