Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Трендови
10.12.2020.

НАША ПРЕПОРАКА: ОВИЕ ЈАКНИ СЕ ИДЕАЛНИ ЗА ЗИМА

Тешко е да се одолее на било кој модел или марка, на за кој и да се решите - така може накратко да се опише нашиот став кога зборуваме за јакните што можете да ги најдете во нашата понуда. Иако воопшто не сме пристрасни.

И оваа година обрнуваме внимание на секој детал, крој, должина и дизајн. Избираме и долги и кратки јакни во секакви бои, а исто така ги земаме предвид и активностите за кои се наменети. Ова се моделите кои се наша препорака и апсолутни фаворити за оваа есен и зима.

Тие се топли, пријатни, лесни за комбинирање и што е најважно, ги исполнуваат критериумите и на професионалните спортисти и на љубителите на спортскиот стил и зимските активности.

ADIDAS XPLORIC ПАРКА ЗА ЖЕНИ - совршена за студени денови

Секој што носел парка барем еднаш во зима, знае дека го направил вистинскиот избор за студените денови. Висока јака, долг патент и крзно на капуљачата (што лесно се става и вади) се причините зошто носиме парки и во есен и во зима.

Наш избор за оваа сезона е женската adidas XPLORIC Парка во окер тонови, бидејќи е феноменално скроена и има доволно џебови за да ги греете рацете за време на студените денови, но и да ги чувате потребните предмети. Малку е да се каже дека ја обожаваме оваа парка.

THE NORTH FACE SUPERLU - за урбани и модерни девојки

Цветни дезени во зимски изданија - ДА, и тоа како! Затоа се опседнавме со оваа женска јакна The North Face Superlu, во која доминира токму таков дизајн. Кројот е со средна должина и изгледа феноменално, затоа ви предлагаме да ја изберете оваа сезона за сите урбани, градски изданија, бидејќи одлично ќе ви одговара - но и за скијање и задоволство на планините, доколку се соодветни можностите.

Champion женска јакна - внесете сјај во секојдневието

Најдобар начин да внесете малку сјај во вашите секојдневни комбинации на облека е да ја носите оваа феноменална женска јакна Champion во метални тонови. На прв поглед, нè привлече не само нејзината боја, туку и одличниот крој што ја следи линијата на телото, а сепак ја обезбедува потребната заштита од студ. Наш посебен фаворит е капуљачата, која има малку поширок раб во споредба со стандардните модели, така што е совршена за ветровити денови, кога често ја префрлуваме над капата што ја носиме.

Champion женска јакна - внесете сјај во секојдневието

Јакните за момчиња во последните сезони се дизајнирани така што, покрај топлината и удобноста што треба да ги обезбедат, тие изгледаат и многу привлечно. Оваа сезона нашето внимание го привлече моделот Killtec Fiames, бидејќи е „обоен“ со впечатливи бои, удобен е за носење и истовремено обезбедува одлична заштита од студ. Затоа, тој е еден од нашите фаворити во декември.

NIKE SPORTSWEAR DOWN ЖЕНСКА ПАРКА - модел кој се обожава на прв поглед

Случајот на женските парки Nike Sportswear Down може да се опише како љубов на прв поглед. Во кремаста боја, со портокалова постава што и дава совршен контраст, оваа јакна со долг крој обезбедува целосна заштита од студ и влага. Има длабоки џебови, висока јака и привлечен дизајн, па затоа е одлична за секојдневните, но и за спортските изданија оваа есен и зима. Женскиот дел од нашиот тим е заљубен во неа, а сигурни сме дека тоа ќе ви се случи и на вас.

Сите модели што се наша препорака за оваа сезона може да се најдат во продавниците на Sport Vision или да се нарачаат преку online shop.

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
06.
Dec.
2020.
Новости
Започна сезоната на ВРЕДНИ НАГРАДИ со SPORT VISION и VISA!
string(0) ""
string(0) ""