Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Трендови
12.03.2020.

ФАВОРИТИТЕ ЗА МЕСЕЦ МАРТ: NIKE AIR MAX AMIXA & AIR MAX EXCEE

Март е, во целиот sneaker свет, месец на Nike Air Max патиките. И нема сомнеж, се работи за најпопуларната силуета во цел свет. Го сакаме затоа што се удобни, урбани и затоа што совршено се вклопуваат со секоја можна комбинација. Новата сезона ни донесе неколку интересни новитети во Air Max семејството -  Nike Air Max Amixa и Nike Air Max Excee.

 

Nike Air Max Amixa –  женствена силуета која ќе ја обожавате

Иако звучи клише, пролетната сезона е резервирана за патики со светли бои. Кај женските силуети од сезона во сезона до израз доаѓа белата боја во комбинација со пастелни тонови, а во последните неколку години се атрактивните и јаките бои. Овој пат одбравме патики со неутрални тонови и затоа наш фаворит е  Nike Air Max Amixa во нежно розева боја.

Инспирација за овој модел се патиките Nike Air Max Dia, поради удобноста која ја даваат. Благодарение на лесната и мека пена, Nike Air Max Amixa се неверојатно удобни, а и стабилни патики кои ќе ви овозможат целосна мекост при движењето.

Пронајдете ги во нашите продавници или порачајте ги на нашиот онлајн шоп.

 

Nike Air Max Excee –  урбана силуета со впечатливи бои

Дали сте знаеле дека зборот Excee на латински значи 90? Затоа и не е чудно што дизајнерите на брендот Nike, во чест на 30-от роденден на легендарните Air Max 90, одлучија да понудат уште еден, подеднакво атрактивен модел – Nike Air Max Excee.

Инспириран од деведесетите, моделот „Hyper Blue“, кој е наш фаворит за месецот, содржи комбинација на нежна превртена кожа и мрежест материјал на горништето, додека за уште поефектен изглед допринесува и Max Air единицата на петата, која гарантирана максимална удобност.

Меѓутоа, дизајнот кој личи на легендарните деведесетки не е единственото нешто што ги издвојува овие патики од масата, туку и феноменалниот спој на впечатливи бои кој се истакнува на белата основа.

Оваа варијанта освен за возрасни, ја имаме и кај децата.

Сите Nike Air Max Excee модели можете да ги најдете во нашите продавници или да ги нарачате онлајн.

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
string(0) ""
string(0) ""