Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Трчање
23.04.2021.

ADIDAS #TRUSTYOURRUN CHALLENGE

Почетокот на новата сезона беше обележан со малку пониски температури отколку што сме навикнати за овој период од годината, но тоа секако не нè спречи да поставиме нови лични рекоди на патеката. Трчачите секогаш сакаат подобро и повеќе - повеќе километри, повеќе енергија, поголема удобност, поголема доверба во опремата што ја носат и поголема самодоверба. А, за да верувате во себеси додека трчате, треба да им верувате и на патиките кои ги носите. adidas оваа сезона под мотото #TrustYourRun ја претстави новата колекција на патики за трчање SOLARBOOST 3  и SUPERNOVA +.

adidas #TrustYourRun challenge

Инсталирајте ја апликацијата Runtastic на adidas, истрчајте го вашето најдобро време на 5к со вклучена Runtastic апликација и направете screenshot од апликацијата со постигнатато време, screenshot од постигнатото време поставете го на Вашиот отворен (public) Instagram профил со таг @sportvisionmk и хаштаг #TrustYourRun.

Најдобрите резултати на 5к (мажи и жени) ќе бидат објавени на 10 мај на нашиот Instagram Story и ќе добијат патики по избор од новата adidas колекција за трчање SOLARBOOST 3 или SUPERNOVA +.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

07.
Jun.
2021.
Трчање
Се ближат деновите со високи температури, но и трчање коe полесно ќе го издржите во оваа облека за трчање. Еве ги моделите на кои треба да обратите внимание....
06.
May.
2021.
Трчање
Трчањето за многумина не е омилена физичка активност, но сигурно е меѓу најздравите, а придобивките се многубројни и неспоредливи.
26.
Apr.
2021.
Трчање
New Balance FuelCell Rebel v2 патиките за трчање ќе ви помогнат да го поставите вашиот личен рекорд при трчањето. Погледнете ги нивните перформанси.
12.
Apr.
2021.
Трчање
Пристигнаа новите adidas SOLARBOOST 3 & SUPERNOVA+ патиките за трчање! Ние ги испробавме и сега ги споделуваме нашите впечатоци со вас.
25.
Mar.
2021.
Трчање
Кој може да трча trail? Одговорот е едноставен и јасен - секој! Ова е причината зошто оваа дисциплина стана толку популарна меѓу трчачите за време на пандеми...
28.
Oct.
2020.
Трчање
Да се ​​најде вистинскиот пар патики за трчање не е лесно. Понудата на познати брендови е разновидна, перформансите варираат од модел до модел, а покрај...
13.
Oct.
2020.
Трчање
Иако есента пристигна – тоа не значи дека треба да се откажете од трчањето – без разлика дали трчате рекреативно или сте активен спортист.
04.
Aug.
2020.
Трчање
Добро е познато дека брендот Reebok е еден од најдобрите кога станува збор за дизајнот и перформансите на обувките и опрема за тренинг.
13.
Mar.
2020.
Трчање
Новото истражување на брендот adidas откри досега малку познати, но интересни податоци за тркачите ширум целиот свет. Откријте ги во овој текст.
12.
Dec.
2019.
Трчање
Новата Nike Shield колекција патики за трчање ќе ви го одземат вниманието од лошото време и ќе ви овозможат да се фокусирате на она што е најважно – за...