Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Трчање
23.04.2021.

ADIDAS #TRUSTYOURRUN CHALLENGE

Почетокот на новата сезона беше обележан со малку пониски температури отколку што сме навикнати за овој период од годината, но тоа секако не нè спречи да поставиме нови лични рекоди на патеката. Трчачите секогаш сакаат подобро и повеќе - повеќе километри, повеќе енергија, поголема удобност, поголема доверба во опремата што ја носат и поголема самодоверба. А, за да верувате во себеси додека трчате, треба да им верувате и на патиките кои ги носите. adidas оваа сезона под мотото #TrustYourRun ја претстави новата колекција на патики за трчање SOLARBOOST 3  и SUPERNOVA +.

adidas #TrustYourRun challenge

Инсталирајте ја апликацијата Runtastic на adidas, истрчајте го вашето најдобро време на 5к со вклучена Runtastic апликација и направете screenshot од апликацијата со постигнатато време, screenshot од постигнатото време поставете го на Вашиот отворен (public) Instagram профил со таг @sportvisionmk и хаштаг #TrustYourRun.

Најдобрите резултати на 5к (мажи и жени) ќе бидат објавени на 10 мај на нашиот Instagram Story и ќе добијат патики по избор од новата adidas колекција за трчање SOLARBOOST 3 или SUPERNOVA +.

Trenutno nema komentara

Слични статии

16.
Jun.
2022.
Трчање
Asics Gel-Nimbus 24 патики со иновативна технологија која ќе ги промени перцепциите за трчањето.
07.
Jun.
2021.
Трчање
Се ближат деновите со високи температури, но и трчање коe полесно ќе го издржите во оваа облека за трчање. Еве ги моделите на кои треба да обратите внимание....