Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Трчање
30.11.2017.

ТРЧАЊЕ ВО ЗИМСКИ УСЛОВИ БЕЗ ПРЕЧКИ - NIKE AIR ZOOM PEGASUS 34 SHIELD

За време на зимскиот период се одржуваат помалку трки, но тоа е идеално време за тркачите да се подготват за следната сезона. Посебно дизајнираната колекција Nike Air Zoom Pegasus 34 Shield ги одушеви тркачите ширум светот, бидејќи на квалитетен и иновативен начин ги решава некои од најголемите потреби за трчање во зимски временски услови. Стручните лица од Nike за времето на креирањето на Shield моделите обрнале посебно внимание на технологијата на изработка која на тркачите ќе им овозможи да се чувствуваат удобно на патеката и во зимските денови.

Моделот Pegasus 34 продолжува со посебно изработениот горен дел, Zoom Air единицата и Cushlon пената кои овозможуваат стабилна амортизација. Dynamic Flywire помага во фиксирањето на стапалото за да можете да ги надминете поставените цели.

Подобрената Cushlon ST пената обезбедува мека и еластична, а истовремено и динамична амортизација со засилена поддршка. Дополнителната Duralon дувана гума во предниот дел исто така ја подобрува амортизацијата.

Некои од карактеристиките на новите модели се:

1.   Терморегулација – специфично дизајнираната внатрешност и квалитетни материјали во комбинација со надворешната заштита овозможува задржување на топлината, а со самото тоа и подолги тренинзи без оглед на временските услови.

2.   Водоотпорност –  за да бидат прилагодливи на различни временски услови патиките во целост се прекриени со водоотпорен заштитен слој кој го одржува стапалото суво за време на целиот тренинг.

3.   Струење на воздухот – земајќи ги предвид досегашните потреби на корисниците, посебно внимание е посветено да се обезбеди високо ниво на струење на воздухот во внатрешноста на самата патика.

4.   Стабилен преден дел – предниот дел на Nike Pegasus Shield патиките имаат специјално дизајниран преден дел кој спречува движења на стапалото кои можат да доведат до повреда и обезбедува сугурност при секое движење.

5.   Поцврст заден дел – дизајнот на задниот дел на патиката, посебно е прилагоден за потребите при трчање и на тој начин првиот допир со површината е дополнително ублажен.

6.   Рефлектирачка површина – земајќи предвид дека повеќето тркачи, посебно рекреативните, повеќе време во трчање поминуваат во доцните часови и во темница, Nike издизајнира и осмисли рефлектирачки елементи по целата површина на патиката и со тоа овозможи поголема сигурност во услови кога видливоста е намалена.

Покрај Nike Air Zoom Pegasus 34, Shield pack ги опфаќа и Nike Zoom Winflo 4 и Nike Zoom Span 2 моделите.

Nike Air Zoom Pegasus 34 Shield моделите и останатите Shield pack производи во одредени Sport Vision мултибренд продавници и online.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

07.
Jun.
2021.
Трчање
Се ближат деновите со високи температури, но и трчање коe полесно ќе го издржите во оваа облека за трчање. Еве ги моделите на кои треба да обратите внимание....
06.
May.
2021.
Трчање
Трчањето за многумина не е омилена физичка активност, но сигурно е меѓу најздравите, а придобивките се многубројни и неспоредливи.
26.
Apr.
2021.
Трчање
New Balance FuelCell Rebel v2 патиките за трчање ќе ви помогнат да го поставите вашиот личен рекорд при трчањето. Погледнете ги нивните перформанси.
23.
Apr.
2021.
Трчање
adidas оваа сезона под мотото #TrustYourRun ја претстави новата колекција на патики за трчање SOLARBOOST 3 и SUPERNOVA +.
12.
Apr.
2021.
Трчање
Пристигнаа новите adidas SOLARBOOST 3 & SUPERNOVA+ патиките за трчање! Ние ги испробавме и сега ги споделуваме нашите впечатоци со вас.
25.
Mar.
2021.
Трчање
Кој може да трча trail? Одговорот е едноставен и јасен - секој! Ова е причината зошто оваа дисциплина стана толку популарна меѓу трчачите за време на пандеми...
28.
Oct.
2020.
Трчање
Да се ​​најде вистинскиот пар патики за трчање не е лесно. Понудата на познати брендови е разновидна, перформансите варираат од модел до модел, а покрај...
13.
Oct.
2020.
Трчање
Иако есента пристигна – тоа не значи дека треба да се откажете од трчањето – без разлика дали трчате рекреативно или сте активен спортист.
04.
Aug.
2020.
Трчање
Добро е познато дека брендот Reebok е еден од најдобрите кога станува збор за дизајнот и перформансите на обувките и опрема за тренинг.
13.
Mar.
2020.
Трчање
Новото истражување на брендот adidas откри досега малку познати, но интересни податоци за тркачите ширум целиот свет. Откријте ги во овој текст.