Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости
04.03.2021.

БИДЕТЕ ОРИГИНАЛНИ И ПОДАРЕТЕ ГИ ОВИЕ ПОДАРОЦИ ЗА 8-МИ МАРТ

Секој 8-ми Март е одлична можност да купите интересни подароци за жените. Од мажите често се очекува да бидат оригинални и поразлични, па затоа за денес издвоивме неколку интересни модели од нашата понуда кои би можеле да бидат оригинален подарок за 8-ми Март.

Nike Air Max во пастелни тонови

Нови патики можат да бидат одличен подарок за 8-ми Март! Ако сте подготвени да потрошите малку повеќе пари за подарок, тогаш нашиот предлог е моделот Nike Air Max Bolt во комбинација од бели и пастелни розови тонови. Дизајнот на патиката е доволно импресивен сам по себе и ако додадете на вашата комбинација детали со нежни тонови, нема сомнеж дека сте направиле совршен избор.

adidas Hoodie во розова рапсодија

Еден од моделите на дуксери кој го привлече нашето внимание на прв поглед е овој розов adidas дуксер кој е едноставен, но ефикасен. Има сè што и е потребно на секоја жена за да ужива додека го носи - направен е од мек материјал и лесно се комбинира.

Champion Lady во нежно сини тонови

Азурно сините тонови даваат нежност и убавина. Нашиот избор за овој Ден на жената е моделот Champion Lady. Овој дуксер ќе ја истакне убавината на жената која го носи.

Nike класика за љбителите на докажаниот спортски стил

Секогаш кога ќе ги издвоиме фаворитите од нашата понуда за вас, не ги изоставуваме класичните парчиња облека. Овој пат нашиот избор е моделот Nike Heritage – дуксер во комбинација од црно-бели и сиви бои. Малку baggy, но многу атрактивен, овој дуксер е совршен за сите дами кои не отстапуваат од удобноста и безвременските класици.

Ellesse Kenta патики со златен сјај

Додадете малку „златна прашина“ на вашиот подарок за 8-ми Март со овој модел на женски патики Ellesse Kenta. Ни се допаѓаат затоа што даваат сосема доволно сјај на класичната комбинација на бои и го прават овој модел идеален за комбинирање во различни варијанти.

Nike Indy Bra во минт зелена боја

Замислете го воодушевувањето на нејзиното лице кога ќе го види овој Nike Indy Bra во минт зелена боја! Бесценето, нели? Иако првично е дизајниран за тренинг, овој градник е вистинскиот избор и за урбани lifestyle варијанти, бидејќи може да се носи под некоја јакна или crop дуксер за време на топлите пролетни денови.

аdidas Aeroknit комплет за тренинг

Зошто да купите еден модел, кога можете да направите комплет од два аdidas Aeroknit модела - спортски градник и хеланки. Овие фантастични модели се достапни и во други бои - светло жолта, темно сина и сива, но овој пат нашето внимание го привлече комбинацијата на темно розови тонови. Нарачајте ги online.

Сите модели кои се наши предлози за подароци за 8-ми Март можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision, како и на нашиот сајт. Уживајте во шопингот во пресрет на Денот на жената!

 

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

09.
Apr.
2021.
Трендови
Инспирацијата секогаш ја има, особено кога зборуваме за пролетни street style варијанти. Овој пат, нашето внимание го привлекоа моделите од брендовите Champi...
02.
Apr.
2021.
Новости
Пролетна ПРОМОЦИЈА во SPORT VISION што едноставно не смеете да ја пропуштите.
31.
Mar.
2021.
Трендови
Во потрага по квалитетна и удобна спортска облека и обувки, Nike моделите се најчест избор кај купувачите од сите возрасти.
25.
Mar.
2021.
Трчање
Кој може да трча trail? Одговорот е едноставен и јасен - секој! Ова е причината зошто оваа дисциплина стана толку популарна меѓу трчачите за време на пандеми...
22.
Mar.
2021.
Тренинг
Со доаѓањето на пролетта, се буди нашата желба за физичка активност. Подгответе се да продолжите понатаму со нашите совети.
21.
Mar.
2021.
Кошарка
На почетокот на 2021 година, adidas ја претстави најновата иновација за патики - FUTURENATURAL.
19.
Mar.
2021.
Тренинг
Познатиот спортски и lifestyle бренд Reebok го претстави долгоочекуваниот модел Nano X1.
17.
Mar.
2021.
Тренинг
Барате стабилност, максимална удобност и подвижност за време на секој тренинг со висок интензитет (HIIT)? Ви ги репорачуваме патиките Nike Air Zoom SuperRep ...
15.
Mar.
2021.
Новости
Одлична можност ексклузивно за членовите на Sport&Bonus програмата за лојалност во Sport Vision: секој купувач со направена сметка над 4.000 денари во му...
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...