Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости
11.01.2021.

КОИ СЕ ВАШИТЕ НОВОГОДИШНИ РЕЗОЛУЦИИ?

Годината што следеше нѐ подучи на многу работи. Сфативме колку е важно да се грижиме за себе и за другите, колку е бесценето времето што го посветуваме на најблиските луѓе, но и колку се важни редовните физички активности и здравиот начин на живот за нашето физичко и ментално здравје. По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да ги запишете вашите новогодишни резолуции со кои ќе поставите нови успеси во спортот (и животот).

Доколку вашата новогодишна резолуција е да истрчате 5 км ...

Започнете ги подготовките веќе во јануари, прво со одење со брзо темпо, а потоа преминување на трчање на пократки растојанија. Благодарение на големиот број апликации наменети за почетници во трчање, нема да ви биде тешко брзо да влезете во форма. Важно е само да имате соодветна опрема за трчање што ќе ви го олесни трчањето и сигурно ќе ја постигнете оваа новогодишна цел.

За сите што имате желба да истрчате полумаратонска или маратонска трка, нашата порака е - не се откажувајте, бидејќи сѐ е можно! Тренирајте редовно, зголемувајте го темпото на трчање со секоја нова недела и уживајте во секој момент поминат спортувајќи, бидејќи чувството е посебно. И да, ќе има кризи, но брзо ќе ги заборавите во моментот кога ќе ја поминете целта.

Доколку вашата новогодишна резолуција е да пиете повеќе вода ...

Започнете со поставување аларм на вашиот телефон, што ќе ве потсети дека е време да се хидрирате. Друг ефикасен начин да го одржувате вашето тело хидрирано во секое време е секогаш да имате шише за вода со вас за да ве потсетува дека е време да се напиете.

За да може телото да биде целосно хидрирано, треба да пиете 8 чаши вода во текот на денот. Покрај тоа што ќе имате повеќе енергија, пиењето на вода ќе ви помогне и да намалите килажата.

Ако вашата новогодишна резолуција е да пешачите повеќе ...

Започнете уште од јануари. Пешачењето е одлична физичка активност, за која многумина велат дека е поефикасна од трчањето. Без разлика дали шетате со куче или сакате да шетате сами или во друштво, во природа или во град, зголемувајте го растојанието секој ден и сигурно ќе се чувствувате многу подобро.

Ако вашата новогодишна резолуција е да пробате некој нов тренинг ...

Нашата препорака е да изберете она што е целосно спротивно од тренингот што го практикувате во моментов. Ако сакате HIIT тренинзи, сега пробајте со јога и обратно. Сега можете да најдете голем број тренинзи online, затоа истражете малку YouTube или некоја од фитнес апликациите и уживајте во новото искуство со нови сили.

Ако вашата новогодишна резолуција е да спиете повеќе ...

Постојат многу начини да се постигне ова. За почеток, легнете порано, наместо да сурфате на интернет или да проверувате социјални мрежи, уживајте во некоја книга или едноставно во вашите мисли и со текот на времето започнете со вежбање и истегнување пред спиење, бидејќи оваа кратка активност ќе биде исто толку ефикасна и за вашиот сон.

Доколку вашата новогодишна резолуција е да тренирате поредовно ...

Предлагаме да тренирате наутро. Иако вечерните тренинзи се многу полесни, утринските се сепак многу поефикасни бидејќи ќе ви го забрзаат метаболизмот, ќе ви помогнат да бидете попродуктивни и ќе ви овозможат да уживате во текот на денот.

Не заборавајте уште една работа – слушајте го вашето тело во секое време, бидејќи самото ќе ви покаже како се чувствува најдобро. А резултатите? Резултатите исто така ќе се видат побрзо отколку што очекувате.

Ви посакуваме здрава и спортски инспирирана 2021 година!

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

20.
Jul.
2021.
Новости
Високите температури не треба да нѐ ограничуваат во физичката активност. Искористете ги постудените денови, како и пониските температури наутро и навечер и о...
13.
Jul.
2021.
Трендови
Трендовите се менуваат, но патиките Air Max остануваат омилени без оглед на сезоната. Ова се моделите што сега ни се омилени!
07.
Jul.
2021.
Трендови
Изберете еден од овие костими за капење и изгледајте ова лето женствено и елегантно на плажа или на базен.
02.
Jul.
2021.
Трендови
Време е да ја комплетирате вашата летна колекција со овие модели. Имаме одлични предлози за вас!
24.
Jun.
2021.
Тренинг
Напорниот тренинг бара неверојатна посветеност, мотивација и издржливост, не само кога станува збор за физичка и ментална сила, туку и за опремата што ја изб...
08.
Jun.
2021.
Новости
Брендот ASICS е еден од најголемите новитети во нашата понуда оваа сезона. Ги откриваме деталите што треба да ги знаете за овој бренд, но исто така и за моде...
07.
Jun.
2021.
Трчање
Се ближат деновите со високи температури, но и трчање коe полесно ќе го издржите во оваа облека за трчање. Еве ги моделите на кои треба да обратите внимание....
20.
May.
2021.
Новости
Искористете ги одличните попусти до 50% на над 1.000 одбрани производи.
19.
May.
2021.
Новости
Ве очекуваме со одличен избор и супер попусти од 20% до 50% на целиот асортиман од 20 до 31 мај во ТЦ Глобал, Струмица.
06.
May.
2021.
Трчање
Трчањето за многумина не е омилена физичка активност, но сигурно е меѓу најздравите, а придобивките се многубројни и неспоредливи.