Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости
17.11.2020.

ADIDAS COLD.RDY – КОЛЕКЦИЈА ИДЕАЛНА ЗА ТРЕНИНГ НА ОТВОРЕНО

Познатиот спортски и lifestyle бренд adidas ја претстави својата нова колекција на спортска опрема, создадена за најразлични видови на тренинг. Новата COLD.RDY колекција содржи врвни парчиња отпорни на сите временски прилики. Специјалните материјали во себе ја задржуваат топлината, даваат неопходна изолација и дозволуваат струење на воздухот, со цел кожата да може да дише, а во исто време да остане сува.

Парчињата како спортски патики, слим фит маици, хеланки со висок струк, „sports bra“ и дуксери со качулка се идеални за тренинзите за време на есента и на зимата. Прилагодените, специјални слоеви кај овие парчиња, овозможуваат оптимизација на топлината, додека производите се креирани веднаш да ја впиваат потта и да ја спроведуваат влагата низ материјалот за кожата да остане сува.


COLD.RDY совршено ги спојува спортот, перформансите и стилот. Уникатни дизајни, подобрени патенти, посебни џебови и смели комбинации од бои ја прават оваа колекција посебна, овозможуваат флексибилност и леснотија при секој чекор.

Иако веќе пристигнаа ладните денови од годината, тоа не е причина да паузираме со тренинзите на отворено, посебно сега кога не е препорачливо да се седи во затворени простории. Многу од нас во претходните неколку месеци се фокусираа на вежбањето во природа, каде што и го бараме чуството на слобода, мир и рамнотежа. Затоа не треба да дозволиме ладното време да влијае на нашето вежбање и нашите перформанси.

Последните неколку месеци сме сведоци и на се поголемиот раст на различни апликации за тренинг. Само adidas  апликацијата порасна за 125 проценти во однос на минатата година. Тоа покажува дека луѓето се повеќе сакаат да тренираат сами, пратејќи ги фитнес гуруата онлајн. Со добра волја и заедно со adidas COLD.RDY спортските парчиња тренингот на отворено сега е полесен.

Парчињата од најновата adidas колекција ја носат врвни професионални спортисти од целиот свет, како и рекреативци кои не дозволуваат временските услови да ги спречат во редовниот тренинг. Колекцијата можете да ја пронајдете во нашите продавници или да ја нарачате online.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

16.
Apr.
2021.
Занимливости
„Само да сме здрави“ е реченица што ја слушавме сѐ повеќе изминатава година. За да го постигнеме тоа, треба (да научиме) да се грижиме за себе. Е...
12.
Apr.
2021.
Трчање
Пристигнаа новите adidas SOLARBOOST 3 & SUPERNOVA+ патиките за трчање! Ние ги испробавме и сега ги споделуваме нашите впечатоци со вас.
09.
Apr.
2021.
Трендови
Инспирацијата секогаш ја има, особено кога зборуваме за пролетни street style варијанти. Овој пат, нашето внимание го привлекоа моделите од брендовите Champi...
02.
Apr.
2021.
Новости
Пролетна ПРОМОЦИЈА во SPORT VISION што едноставно не смеете да ја пропуштите.
31.
Mar.
2021.
Трендови
Во потрага по квалитетна и удобна спортска облека и обувки, Nike моделите се најчест избор кај купувачите од сите возрасти.
25.
Mar.
2021.
Трчање
Кој може да трча trail? Одговорот е едноставен и јасен - секој! Ова е причината зошто оваа дисциплина стана толку популарна меѓу трчачите за време на пандеми...
22.
Mar.
2021.
Тренинг
Со доаѓањето на пролетта, се буди нашата желба за физичка активност. Подгответе се да продолжите понатаму со нашите совети.
21.
Mar.
2021.
Кошарка
На почетокот на 2021 година, adidas ја претстави најновата иновација за патики - FUTURENATURAL.
19.
Mar.
2021.
Тренинг
Познатиот спортски и lifestyle бренд Reebok го претстави долгоочекуваниот модел Nano X1.
17.
Mar.
2021.
Тренинг
Барате стабилност, максимална удобност и подвижност за време на секој тренинг со висок интензитет (HIIT)? Ви ги репорачуваме патиките Nike Air Zoom SuperRep ...