Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости
20.10.2020.

ОМИЛЕНИ ПАРЧИЊА ОБЛЕКА ЗА ОВАА ЕСЕН

Не бевме подготвени за брзото доаѓање на есента, особено кога зборуваме за ниски температури, но тоа сигурно не значи дека тие нè пречекаа неподготвени кога зборуваме за есенска облека. Ние одамна ја комплетиравме нашата нова колекција со апсолутни трендови за оваа сезоната, па денес ви ги откриваме вашите омилени парчиња облека за претстојните денови.

Дуксерот како „must statement“ детаљ за секојдневни комбинации

Мораме да признаеме дека секогаш сме обожавале качулки што ги носиме поради нивната удобност, мекост и топлината што ни ја пружаат во есента. Како и да е, повеќе од кога и да било порано, дуксерите се носат како моден детаљ за било која комбинација на облека, па нема сомнеж дека и оваа есен може да сметате на ова парче облека. Изберете ги за да ги „обоите“ или едноставно да ги направите ладните денови поубави.

Патики за тренинг – затоа што е време да се вратиме на спортските активности

Време е да се вратиме на спортските активности и редовните тренинзи. Во еден од претходните блогови, ние го свртевме вашето внимание со вежби на YouTube што можете да ги правите дома, но ако претпочитате теретана, дефинитивно треба да најдете соодветни обувки за себе. Наш апсолутен фаворит овојпат е машкиот модел Under Armour TriBase Reign 2, кој со неверојатна удобност и одлична стабилност, им овозможува на љубителите на тренингот совршена поддршка дури и за време на најтешките тренинзи.

Хеланки или долен дел на тренерки - удобноста е императив

Облеката што се провлече во нашите гардеробери и стана дел од секојдневните изданија, барем кога станува збор за жените, се хеланките и долниот дел на тренерки. Нивната старо-нова намена, но и промените во модните трендови, ги препознаа дизајнерите на познати брендови, па затоа тие подготвија повеќе од привлечни модели за оваа есен - во бои и со впечатливи принтови. Без разлика дали ги бирате за тренинг или за секој ден - удобноста е императив и задолжително имајте го тоа на ум.

Патиките како моден детаљ

Без разлика дали сте љубител на спортска облека или претпочитате поелегантни секојдневни изданија, сигурни сме дека нема да ги изоставите патиките од вашите есенски колекции. Тие станаа моден детаљ за кој вреди да се обрне внимание, па затоа изборот на совршен модел за секојдневните изданија веќе не е толку лесен. Наш фаворит за октомвриските деновите е женскиот модел adidas Courtmaster, чии пастелни тонови, на бела позадина, придонесуваат за совршено вклопување со секое есенско издание.

Избери ја својата Champion или Ellesse комбинација за урбан стил

Комбинациите на Champion и Ellesse се исто така на списокот на нашите апсолутни есенски фаворити. Добрата вест е што до крајот на октомври, со купување на 2 производи добивате попуст од -20% или со комбинација од 3 производи од брендовите Ellesse и Champion добивате -30% попуст.


Уживајте во есенските денови со cool комбинации направени во продавниците на Sport Vision или на нашиот online shop.

 

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
10.
Dec.
2020.
Трендови
Ако се прашувате кои јакни се апсолутен тренд оваа есен и зима, нашиот одговор е дека нема правила. Подеднакво обожаваме да носиме и кратки и долги модели во...
06.
Dec.
2020.
Новости
Започна сезоната на ВРЕДНИ НАГРАДИ со SPORT VISION и VISA!
string(0) ""
string(0) ""