Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости
13.07.2020.

ADIDAS SUPERNOVA – ХЕРОИНА НА ПАТЕКАТА

Од лансирањето во 2013. година, Boost ги поставуваат стандардите за удобност и дизајн, овозможувајќи им на спортистите од различните категории вклучувајќи го и трчањето, кошарката, тенисот, голф, скејтбординг и безбол да постигнат врвни резултати.

2015. година adidas ја претстави новата верзија на добро познатата boost технологија - adidas SUPERNOVA.

Supernova Boost е претставена како потпорна патика за тркачи кои имаат проблем со извртувањето на глуждот или лизгање на стапалата. Докажувајќи дека стабилноста и модата сè уште можат да одат заедно, Supernova Boost има продолжено јазиче кое на патиките им дава убав lifestyle впечаток.

Пред вас е SUPERNOVA женскиот adidas модел на патики за трчање што нуди квалитет и удобност. Овие женски патики се пријатни за носење и максимално удобни, а го олеснуваат движењето со нивната флексибилност при што овозможува одлична поддршка.

ADIDAS ЖЕНСКИ ПАТИКИ ЗА ТРЧАЊЕ

ADIDAS ТЕКСТИЛ ЗА ТРЧАЊЕ

Голем број на корисници на овој модел ги потенцираат бројните предности што се издвојуваат на сè побарувачкиот пазар кој напредува секој ден и нуди нови придобивки. Ова е флексибилна и удобна женска патика која е лесно прилагодлива, мека и лесна. Нема да ја чувствувате дека ја носите на нога, а сепак ќе имате сигурна поддршка кога трчате. Гумениот ѓон е добра поддршка на сите терени, а наспроти него е „прозрачниот“ горен дел што го прави патиките да дишат. Покрај функционалноста, важно е да се истакне дека горниот дел е создаден од 100% рециклиран материјал.

Модерната и летна боја како и актуелниот дизајн ја прават женската SUPERNOVA патика одличен избор за трчање, но и за секојдневно пешачење.

Новата adidas SUPERNOVA патика можете да ја најдете на Online shop или во продавниците Sport Vision.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
string(0) ""
string(0) ""