Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости
13.07.2020.

ADIDAS SUPERNOVA – ХЕРОИНА НА ПАТЕКАТА

Од лансирањето во 2013. година, Boost ги поставуваат стандардите за удобност и дизајн, овозможувајќи им на спортистите од различните категории вклучувајќи го и трчањето, кошарката, тенисот, голф, скејтбординг и безбол да постигнат врвни резултати.

2015. година adidas ја претстави новата верзија на добро познатата boost технологија - adidas SUPERNOVA.

Supernova Boost е претставена како потпорна патика за тркачи кои имаат проблем со извртувањето на глуждот или лизгање на стапалата. Докажувајќи дека стабилноста и модата сè уште можат да одат заедно, Supernova Boost има продолжено јазиче кое на патиките им дава убав lifestyle впечаток.

Пред вас е SUPERNOVA женскиот adidas модел на патики за трчање што нуди квалитет и удобност. Овие женски патики се пријатни за носење и максимално удобни, а го олеснуваат движењето со нивната флексибилност при што овозможува одлична поддршка.

ADIDAS ЖЕНСКИ ПАТИКИ ЗА ТРЧАЊЕ

ADIDAS ТЕКСТИЛ ЗА ТРЧАЊЕ

Голем број на корисници на овој модел ги потенцираат бројните предности што се издвојуваат на сè побарувачкиот пазар кој напредува секој ден и нуди нови придобивки. Ова е флексибилна и удобна женска патика која е лесно прилагодлива, мека и лесна. Нема да ја чувствувате дека ја носите на нога, а сепак ќе имате сигурна поддршка кога трчате. Гумениот ѓон е добра поддршка на сите терени, а наспроти него е „прозрачниот“ горен дел што го прави патиките да дишат. Покрај функционалноста, важно е да се истакне дека горниот дел е создаден од 100% рециклиран материјал.

Модерната и летна боја како и актуелниот дизајн ја прават женската SUPERNOVA патика одличен избор за трчање, но и за секојдневно пешачење.

Новата adidas SUPERNOVA патика можете да ја најдете на Online shop или во продавниците Sport Vision.

Trenutno nema komentara

Слични статии

09.
Dec.
2022.
Новости
Ве покануваме на отворањето на нашата продавница на новата локација во Штип City Mall оваа сабота, 10.12.2022.
03.
Nov.
2022.
Новости
Есента е идеално време за нови авантури на отворено, а оваа година време е и вие да тргнете во една од нив.