Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости
12.07.2017.

ДОЖИВЕЈ ГО ВО ЖИВО UEFA SUPER CUP 2017 SKOPJE ФИНАЛЕТО СО SPORT VISION

 

Со големо задоволство сакаме да Ве известиме дека Sport Vision и MasterCard ексклузивно ви овозможуваат да го доживеете финалето на фудбалскиот супер куп во Скопје.

Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед се финалистите кои ќе се сретнат во 42. издание на Уефа Супер Купот, како победници во двете европски клубски натпреварувања организирани од Уефа - Лигата на шампионите и Лига Европа.

За титулата ќе се борат во Скопје, Република Македонија, на Арената Филип 2, на 8 август 2017 година.

Во периодот од 14 до 26 јули 2017 година, секоја трансакција од најмалку 600 денари во било која Sport Vision продавница направена со дебитна или кредитна картичка од сите програми на Mastercard® издадени од Македонски банки, ќе носи една шанса за учество во Наградната игра и можност да ги гледате Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед во живо на “Телеком Арена (Филип 2 Македонски)” во Скопје.

Наградниот фонд вклучува:

  • 5 (пет) комплети од по 2 (два) билети за фудбалскиот натпревар од Уефа Супер Купот
  • Оригинал сет од црвен и жолт картон потпишан од страна на главниот судија
  • 10 (десет) Sport Vision ваучери во износ од 2.000 ден.
  • 50 (педесет) фудбалски топки
  • 20 (дваесет) спортски шишиња

Секоја трансакција од најмалку 600 денари носи една шанса за учество, што значи колку повеќе трансакции – толку повеќе шанси за да бидете дел од ова неповторливо фудбалско доживување.

 

Извлекувањето на наградите ќе се изврши на 28.07.2017 година, со почеток во 14:00 часот, во просториите на Спорт Висион во ТЦ Сити Мол Скопје. Добитниците на наградите ќе бидат извлекувани автоматски, по принципот на случаен избор од страна на компјутер. Извлекувањето ќе се одвива според успешно наплатената трансакција, преку единствениот референтен код “RRN” кој се наоѓа на слипот што го добивате како потврда за плаќањето со картичка.

Извлекувањето на сите награди ќе биде јавно, во присуство на комисија составена од тројца официјални претставници, и тоа:

1.            Еден претставник од Sport Vision,

2.            Еден претставник од Комерцијална банка АД Скопје,

3.            Нотар од Република Македонија.

При секое извлекување, за секоја награда ќе биде извлечен еден добитник. Секој учесник во Наградната игра може да биде добитник на повеќе награди. Извлекувањето на наградите е конечно.

Списокот на добитници ќе биде објавен во рок од 3 дена од денот на извлекувањето на наградите на веб-сајтот на организаторот www.sportvision.mk.

Добитниците на наградите се должни во рок од 60 дена од денот на објавување на списокот на добитници на веб-сајтот на организаторот www.sportvision.mk, да ги подигнат наградите (освен картите за фудбалскиот натпревар кои треба да се подигнат најдоцна до 07.08.2017 година).

Добитниците може да ги подигнат наградите исклучиво со оригиналниот слип од успешно наплатената трансакција, на кој е наведен референтниот код “RRN” кој е извлечен како добитен. Тоа е единствен начин да биде идентификуван добитникот на наградата.

Наградите може да се подигнат секој работен ден од 10:00 до 16:00 часот на следната адреса:

Спорт Висион ДООЕЛ Скопје

ул.„Љубљанска“ бр.4 кат 2 – лок.318, ТЦ Сити Мол

1000 Скопје

 

ЗАБЕЛЕШКА: Квалификувани за учество во Наградната игра се сите полнолетни физички лица - државјани на Република Македонија (лица со и над 18-годишна возраст), кои се корисници на некој од производите за физички лица од Maestro® и MasterCard® издадени од било која банка во Република Македонија

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ПРАВИЛА НА НАГРАДНАТА ИГРА

 

Со Среќа!

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
string(0) ""
string(0) ""