Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости
12.07.2017.

ДОЖИВЕЈ ГО ВО ЖИВО UEFA SUPER CUP 2017 SKOPJE ФИНАЛЕТО СО SPORT VISION

 

Со големо задоволство сакаме да Ве известиме дека Sport Vision и MasterCard ексклузивно ви овозможуваат да го доживеете финалето на фудбалскиот супер куп во Скопје.

Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед се финалистите кои ќе се сретнат во 42. издание на Уефа Супер Купот, како победници во двете европски клубски натпреварувања организирани од Уефа - Лигата на шампионите и Лига Европа.

За титулата ќе се борат во Скопје, Република Македонија, на Арената Филип 2, на 8 август 2017 година.

Во периодот од 14 до 26 јули 2017 година, секоја трансакција од најмалку 600 денари во било која Sport Vision продавница направена со дебитна или кредитна картичка од сите програми на Mastercard® издадени од Македонски банки, ќе носи една шанса за учество во Наградната игра и можност да ги гледате Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед во живо на “Телеком Арена (Филип 2 Македонски)” во Скопје.

Наградниот фонд вклучува:

  • 5 (пет) комплети од по 2 (два) билети за фудбалскиот натпревар од Уефа Супер Купот
  • Оригинал сет од црвен и жолт картон потпишан од страна на главниот судија
  • 10 (десет) Sport Vision ваучери во износ од 2.000 ден.
  • 50 (педесет) фудбалски топки
  • 20 (дваесет) спортски шишиња

Секоја трансакција од најмалку 600 денари носи една шанса за учество, што значи колку повеќе трансакции – толку повеќе шанси за да бидете дел од ова неповторливо фудбалско доживување.

 

Извлекувањето на наградите ќе се изврши на 28.07.2017 година, со почеток во 14:00 часот, во просториите на Спорт Висион во ТЦ Сити Мол Скопје. Добитниците на наградите ќе бидат извлекувани автоматски, по принципот на случаен избор од страна на компјутер. Извлекувањето ќе се одвива според успешно наплатената трансакција, преку единствениот референтен код “RRN” кој се наоѓа на слипот што го добивате како потврда за плаќањето со картичка.

Извлекувањето на сите награди ќе биде јавно, во присуство на комисија составена од тројца официјални претставници, и тоа:

1.            Еден претставник од Sport Vision,

2.            Еден претставник од Комерцијална банка АД Скопје,

3.            Нотар од Република Македонија.

При секое извлекување, за секоја награда ќе биде извлечен еден добитник. Секој учесник во Наградната игра може да биде добитник на повеќе награди. Извлекувањето на наградите е конечно.

Списокот на добитници ќе биде објавен во рок од 3 дена од денот на извлекувањето на наградите на веб-сајтот на организаторот www.sportvision.mk.

Добитниците на наградите се должни во рок од 60 дена од денот на објавување на списокот на добитници на веб-сајтот на организаторот www.sportvision.mk, да ги подигнат наградите (освен картите за фудбалскиот натпревар кои треба да се подигнат најдоцна до 07.08.2017 година).

Добитниците може да ги подигнат наградите исклучиво со оригиналниот слип од успешно наплатената трансакција, на кој е наведен референтниот код “RRN” кој е извлечен како добитен. Тоа е единствен начин да биде идентификуван добитникот на наградата.

Наградите може да се подигнат секој работен ден од 10:00 до 16:00 часот на следната адреса:

Спорт Висион ДООЕЛ Скопје

ул.„Љубљанска“ бр.4 кат 2 – лок.318, ТЦ Сити Мол

1000 Скопје

 

ЗАБЕЛЕШКА: Квалификувани за учество во Наградната игра се сите полнолетни физички лица - државјани на Република Македонија (лица со и над 18-годишна возраст), кои се корисници на некој од производите за физички лица од Maestro® и MasterCard® издадени од било која банка во Република Македонија

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ПРАВИЛА НА НАГРАДНАТА ИГРА

 

Со Среќа!

Trenutno nema komentara

Слични статии

09.
Dec.
2022.
Новости
Ве покануваме на отворањето на нашата продавница на новата локација во Штип City Mall оваа сабота, 10.12.2022.
03.
Nov.
2022.
Новости
Есента е идеално време за нови авантури на отворено, а оваа година време е и вие да тргнете во една од нив.