Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости

08.
Jun
2021
Новости
Брендот ASICS е еден од најголемите новитети во нашата понуда оваа сезона. Ги откриваме деталите што треба да ги знаете за овој бренд, но исто така и за моделите што можете да ги најдете во нашите продавници и online shop.
20.
May
2021
Новости
Искористете ги одличните попусти до 50% на над 1.000 одбрани производи.
19.
May
2021
Новости
Ве очекуваме со одличен избор и супер попусти од 20% до 50% на целиот асортиман од 20 до 31 мај во ТЦ Глобал, Струмица.
02.
Apr
2021
Новости
Пролетна ПРОМОЦИЈА во SPORT VISION што едноставно не смеете да ја пропуштите.
15.
Mar
2021
Новости
Одлична можност ексклузивно за членовите на Sport&Bonus програмата за лојалност во Sport Vision: секој купувач со направена сметка над 4.000 денари во мултибренд продавниците на Sport Vision ќе има право да го избере попустот за следното купување.
04.
Mar
2021
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
11.
Jan
2021
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и за другите и да пронајдете уште повеќе време за спорт и здрав начин на живот во новата година.
06.
Dec
2020
Новости
Започна сезоната на ВРЕДНИ НАГРАДИ со SPORT VISION и VISA!
17.
Nov
2020
Новости
Познатиот спортски и lifestyle бренд adidas ја претстави својата нова колекција на спортска опрема, создадена за најразлични видови на тренинг. Новата COLD.RDY колекција содржи врвни парчиња отпорни на сите временски прилики.
03.
Nov
2020
Новости
Родени сме да истражуваме, да ги победуваме сите нови предизвици, подготвени секогаш за нови авантури, да ги освојуваме новите врвови и да ги поместуваме границите - да живееме, да напредуваме и да уживаме.
20.
Oct
2020
Новости
Не бевме подготвени за брзото доаѓање на есента, особено кога зборуваме за ниски температури, но тоа сигурно не значи дека тие нè пречекаа неподготвени кога зборуваме за есенска облека.
14.
Oct
2020
Новости
Jа започнуваме есенската сезона, со новите кул комбинации од брендовите Ellesse и Champion, кои ќе можете да ги носите и во дневна и во вечерна варијанта.
03.
Sep
2020
Новости
Долго очекуваниот Sport Vision пристигна во Охрид и Струга со модерни продавници од најновиот премиум концепт!
24.
Aug
2020
Новости
Оваа година иако имаме еден поинаков крај на летото и почеток на школската година, нашите најмили, треба тој почеток да го дочекаат подготвени.
19.
Aug
2020
Новости
„You Can’t Stop Us“ е кампања што дефинитивно ќе ја одбележи 2020 година. Погледнете зошто таа го воодушеви целиот спортски свет.
16.
Jul
2020
Новости
Ви ги откриваме сите нови трендови кои ги маѓепсаа љубителите на фитнесот ширум светот. Добрата вест е дека овие тренинзи можете да ги правите и дома!
13.
Jul
2020
Новости
Девеесетите целосно ‘’се сместија’’ во нашиот гардеробер, додека омилените модели од оваа деценија и ова лето ја освојуваат sneaker сцената. Погледнете кои патики со сигурност ќе ги носиме.
13.
Jul
2020
Новости
Од лансирањето во 2013. година, Boost ги поставуваат стандардите за удобност и дизајн, овозможувајќи им на спортистите од различните категории вклучувајќи го и трчањето, кошарката, тенисот, голф, скејтбординг и безбол да постигнат врвни резултати.
07.
Jul
2020
Новости
Кој вели дека летото не е наменето за патики? Овоа must-have парче ќе го носиме во текот на сите активности, но во малку поинакви бои
03.
Jul
2020
Новости
Летото 2020 ни носи сосема нови трендови без кои нема да можеме да замислиме ниту една спортска активност. Ова се новитетите на кои треба да обрнеме внимание.
22.
Jun
2020
Новости
Летото оваа година повторно нè кани да тргнеме во нови авантури, спортски победи и подвизи.
09.
Jun
2020
Новости
Практиката за редовна јога и медитација може да ви помогне да постигнете совршен баланс и да ја отстраните напнатоста што ја чувствувате од вашето тело. Ова се вежби кои ќе ви помогнат најмногу.
02.
Jun
2020
Новости
Секоја минута од вашата физичка активност во овој момент се брои и може да значи многу за некого! Бидете поддршка на оние на кои им е потребна помошта најмногу.
01.
Jun
2020
Новости
Секоја од нив неизбежно ја прати надеж – чувство без кое не може да се замисли спортскиот дух, она кое не ни дозволува да се откажеме и кога е најтешко.