Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Lifestyle
28.02.2020.

ЗАЧЕКОРЕТЕ ВО ИДНИНАТА СО НОВИТЕ REEBOK ROYAL PERVADER ПАТИКИТЕ

Директно од иднината оваа сезона на sneaker сцената пристигаат Reebok Royal Pervader, патиката која со својот футуристички дизајн го освојува срцето на сите љубители на спортскиот стил. Комбинацијата со различни текстури, криви линии и прозрачен мрежаст материјал на горниот дел, допринесува за модерна силуета кој првобитно е направена за трчање, додека различните комбинации на боја ќе ви помогнат да ја комбинирате оваа патика со повеќе стилови и комбинации.

Дека патиките станаа моден детал, се уверивме во текот на минатата година, без разлика на тоа кое годишно време сме и без разлика какви се временските услови, па затоа и не е чудно што светските брендови и за 2020 имаат многу новитети, а еден од нив е и Royal Pervader.

Лентите сместени во делот на врвките, кои се гледаат под мрежестите панели, на новиот Reebok Royal Pervader дополнително ги нагласуваат металик деталите, со што е пополнет нивниот напреден и модерен дизајн. Лесната пена во меѓу ѓонот го апсорбира секој контакт со подлогата, со што дава оптимален баланс и допринесува за удобност во стапалата. Мекиот FuelFoam меѓу ѓон е потполнет со гумен ѓон кој е гаранција за удобност и уште подобро вклопување на стаплата со внатрешноста на патиките.

Како ќе ги носиме оваа сезона? Со фармерки, опуштени спортски комбинации, дуксери, тренерки, па дури и со карирани кошули, како неизоставен дел од “кежуал” комбинациите за на работа. Постојат многу можности за комбинација! 
 

Зачекорете во иднината во новиот Reebok Royal Pervader  кој можете да го најдете во нашите продавници или да го нарачате онлајн.

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
string(0) ""
string(0) ""