Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Кошарка
21.03.2021.

ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ FUTURENATURAL - НАЈНОВАТА ИНОВАЦИЈА ЗА ПАТИКИ НА ADIDAS

Едноделниот калап се прилагодува на природното движење на спортистот за целосна слобода и динамична игра - технологијата е примената на петтиот кошаркарски модел на James Harden - Harden Vol. 5.

FUTURENATURAL го користи најдоброто од технологиите на adidas за средниот ѓон со BOOST пена за врвна удобност и LIGHTSTRIKE што овозможува лесно чувство и одлично амортизирање, а притоа ја задржува врвната респонзивност.

И, како што кажа Rashad Williams (Senior Director of Footwear at adidas Basketball) - сите овие иновации во дизајнот и совршените технологии дебитираат на Harden Vol. 5 патиките со цел да им се овозможи на спортистите слободно движење во секоја насока, удобност, сигурност и квалитет, како никогаш порано.

Harden даваше feedback за дизајнот и чувството, што беше исклучително важно за време на креативниот процес и влијаеше на тимот да ја развие технологијата Futurenatural.

Како е креиран FUTURENATURAL:

  • FIT: adidas направи скенирање на стапалата на илјадници кошаркари ширум светот и спроведе истражување за да создаде нов, посебен калап за патики, кој ќе обезбеди анатомски правилна подлога за стапалото на спортистот. Ова создава револуционерен fit кој ја претставува формата на човечкото стапало и создава чувство како патиките да се природен дел од ногата.

  • LOCKDOWN: За одлично прицвртсување, adidas креираше совршен дизајн. Дизајнерскиот тим на adidas создаде процес за креирање на текстура на горниот дел од патиките користејќи екстремен притисок од сите правци (360 степени) и голема топлина. Потоа, надворешниот дел се спои заедно со горниот дел на патиката. Горниот дел и ѓонот на патиката им овозможува на спортистите безбеден и сигурен контакт со земјата за природно чувство како никогаш порано.

  • СЛОБОДА НА ДВИЖЕЊЕ: Futurenatural, исто така, овозможува подобро прилагодување на разни површини и динамично движење.

Futurenatural & Harden Vol. 5:

  • Поради неговиот динамичен стил на игра, брзината на теренот и неспоредливата способност да ја смени насоката со топката, Futurenatural дебитира во новиот модел со потпис на James Harden - adidas Harden Vol. 5 кој е достапен во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.

 

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

09.
Apr.
2021.
Трендови
Инспирацијата секогаш ја има, особено кога зборуваме за пролетни street style варијанти. Овој пат, нашето внимание го привлекоа моделите од брендовите Champi...
02.
Apr.
2021.
Новости
Пролетна ПРОМОЦИЈА во SPORT VISION што едноставно не смеете да ја пропуштите.
31.
Mar.
2021.
Трендови
Во потрага по квалитетна и удобна спортска облека и обувки, Nike моделите се најчест избор кај купувачите од сите возрасти.
25.
Mar.
2021.
Трчање
Кој може да трча trail? Одговорот е едноставен и јасен - секој! Ова е причината зошто оваа дисциплина стана толку популарна меѓу трчачите за време на пандеми...
22.
Mar.
2021.
Тренинг
Со доаѓањето на пролетта, се буди нашата желба за физичка активност. Подгответе се да продолжите понатаму со нашите совети.
19.
Mar.
2021.
Тренинг
Познатиот спортски и lifestyle бренд Reebok го претстави долгоочекуваниот модел Nano X1.
17.
Mar.
2021.
Тренинг
Барате стабилност, максимална удобност и подвижност за време на секој тренинг со висок интензитет (HIIT)? Ви ги репорачуваме патиките Nike Air Zoom SuperRep ...
15.
Mar.
2021.
Новости
Одлична можност ексклузивно за членовите на Sport&Bonus програмата за лојалност во Sport Vision: секој купувач со направена сметка над 4.000 денари во му...
04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...