Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Кошарка
29.01.2018.

Nike Kyrie 4 – минималистички дизајн и врвни перформанси

Nike ја ласнира четвртата верзија на патиките за кошарка со потписот на Kyrie Irving.

Новата верзија на веќе препознатливата патика за кошарка става акцент на дизајнот кој е развиен според стилот на играње на Kyrie Irving. За таа цел Nike спроведе опширни истражувања меѓу кои беше и анализирање на начинот на играње за време на натпреварите.

Истражувањата на играта на Irving беа спроведени лично од страна на познатиот дизајнер на Nike, Benjamin Nethongkome, како дел од неговиот ригорозен дизајнерски процес. Резултатот е црно бела патика со минималистички дизајн и врвни перформанси.

Еден од главните резултати на истражувањата е раздвојувањето на ѓонот со цел патиката да биде што е можно подобро прилагодена на брзите движења и експлозивните скокови на ѕвездата на Boston Celtics. Ова раздвојување дизајнерски е преточено во виолетова крива линија која освен што има практична функција е еден од главните дизајнерски мотиви на патиката.

Kyrie 4 е спој на минималистички дизајн и врвни перформанси преточени во совршената патика за кошарка која ќе ја унапреди Вашата игра и ќе им даде на знаење на Вашите противници кој ја води играта.

Nike Kyrie 4 патиките се достапни во Sport Vision продавницата во Skopje City Mall и online.

Trenutno nema komentara

Слични статии

21.
Mar.
2021.
Кошарка
На почетокот на 2021 година, adidas ја претстави најновата иновација за патики - FUTURENATURAL.