Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Кошарка
29.01.2018.

Nike Kyrie 4 – минималистички дизајн и врвни перформанси

Nike ја ласнира четвртата верзија на патиките за кошарка со потписот на Kyrie Irving.

Новата верзија на веќе препознатливата патика за кошарка става акцент на дизајнот кој е развиен според стилот на играње на Kyrie Irving. За таа цел Nike спроведе опширни истражувања меѓу кои беше и анализирање на начинот на играње за време на натпреварите.

Истражувањата на играта на Irving беа спроведени лично од страна на познатиот дизајнер на Nike, Benjamin Nethongkome, како дел од неговиот ригорозен дизајнерски процес. Резултатот е црно бела патика со минималистички дизајн и врвни перформанси.

Еден од главните резултати на истражувањата е раздвојувањето на ѓонот со цел патиката да биде што е можно подобро прилагодена на брзите движења и експлозивните скокови на ѕвездата на Boston Celtics. Ова раздвојување дизајнерски е преточено во виолетова крива линија која освен што има практична функција е еден од главните дизајнерски мотиви на патиката.

Kyrie 4 е спој на минималистички дизајн и врвни перформанси преточени во совршената патика за кошарка која ќе ја унапреди Вашата игра и ќе им даде на знаење на Вашите противници кој ја води играта.

Nike Kyrie 4 патиките се достапни во Sport Vision продавницата во Skopje City Mall и online.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
string(0) ""
string(0) ""