Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Фудбал
04.02.2021.

ПРИСТИГНА ADIDAS PREDATOR FREAK СО DEMONSKIN, НОВИОТ МОДЕЛ НА КОПАЧКИ ЗА ЦЕЛОСНА КОНТРОЛА НА ТОПКАТА И СУПЕРИОРНОСТ НА ТЕРЕНОТ

Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници, со нови подобрувања кои ја трансформираат играта и им овозможуваат на фудбалерите исклучителна контрола на топката на теренот.

Познатата Demonskin кожа сега уште повеќе придонесува за супериорноста при контролата на топката, а исто така е подобрено и чувството на стабилност на стапалата.

DEMONSKIN технологијата за прв пат е воведена минатата сезона, а иновацијата се заснова на прецизно поставената формација на боцките на Demonskin кожата, калибрирана со употреба на алгоритми, што одговара на клучните точки на контакт помеѓу стапалото и топката. Помогнаа и советите на најдобрите фудбалери во светот, кои сугерираа што им е потребно за да постигнат врвни перформанси на теренот.

Бидејќи ги носев овие копачки, сфатив дека adidas создаде нешто посебно и дека DEMONSKIN е вистинската работа. Веднаш штом ја допрев топката, навистина ја почувствував разликата, во начинот на кој таа „лежи“ на ногата. Среќен сум што моето досегашно искуство влијаеше на новиот дизајн на PREDATOR FREAK “, изјави Paul Pogba, ѕвездата на Манчестер Јунајтед.

Новиот дизајн на популарниот модел PREDATOR е тука за да им помогне на фудбалерите и фудбалерките да ја покажат најдобра верзија за себе на теренот.

PREDATOR е совршена копачка за мене бидејќи имав можност да ја тестирам на тренинг. Со сигурност можам да кажам дека копачките ќе ми помогнат да ја подобрам контролата над топката“, вели Toni Duggan, една од најдобрите фудбалерки во светот.

Желбата на експертите во adidas е да создадат копачки што ќе им помогнат на спортистите да го изразат целиот свој талент и способностите на најдобар начин. Во согласност со тоа, направена е силуета што се трансформира во согласност со стапалата од различни форми. Фудбалерите знаат колку е важен овој момент при изборот на вистинскиот модел.

Иновацијата беше постигната со помош на дизајн на чорапи со отсечени парчиња, што овозможува поголем опсег на движење и подобрена прилагодливост.

Во исто време, текстилот PRIMEKNIT и дводелната конструкција на чорапот овозможуваат полесно носење и целосно фиксирање на средниот дел на стапалото и глуждот.

Подобрувањата во дизајнот се рефлектираат и во софистицираниот лесен ѓон CONTROLFRAME, и крампоните за оптимална контрола, што истовремено го стабилизира чекорот и придонесува за целосна моќ на движењето.

PREDATOR FREAK естетски го следи дизајнот на неговите претходници, 1998 PREDATOR ACCELERATOR и 2000 PREDATOR PRECISION. Атрактивниот изглед е надополнет со познатите „три ленти“ завиткани околу силуетата, а светкавите шила на DEMONSKIN кожата се појавуваат во сина боја за да го заокружат впечатливиот изглед.

Колекцијата PREDATOR FREAK овен копачки има и штитници и голмански ракавици со DEMONSKIN технологија, обезбедувајќи исто чувство на стабилност и контрола.

Од 1994 година, adidas PREDATOR е синоним за некои од најголемите имиња во фудбалот. PREDATOR FREAK ја продолжува оваа традиција, па овој модел ќе го носат Paul Pogba, Toni Duggan, Marc-André ter Stegen, David Alaba и Abby Dahlkemper.

PREDATOR FREAK можете да го бајдете во продавниците на Sport Vision како и на Online.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
10.
Dec.
2020.
Трендови
Ако се прашувате кои јакни се апсолутен тренд оваа есен и зима, нашиот одговор е дека нема правила. Подеднакво обожаваме да носиме и кратки и долги модели во...
string(0) ""
string(0) ""