Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Фудбал
15.09.2020.

ADIDAS ГО ПРЕТСТАВУВА МОДЕЛОТ "X GHOSTED": КОПАЧКИ КОИ НОСАТ НОВА ДИМЕНЗИЈА НА БРЗИНАТА

Лидерот во производството на спортска опрема, adidas, ги претстави најновите X GHOSTED копачки, наменети за фудбалери кај кои брзината е најсилното оружје. Моделот X GHOSTED се одликува со модерни крампони прилагодени за најбрзите спринтери во светот на фудбалот и е идеален за играчи кои сакаат да ги надминат границите на модерниот фудбал во пресрет на почетокот на новата сезона во Лигата на шампиони на УЕФА, Лигата на Европа на УЕФА и Лигата на шампионите на УЕФА за жени.

 

 

Во моментов копачките ги носат некои од најбрзите фудбалери во светот, како Mohamed Salah, Son Heung-min и Gabriel Jesus, кои се подготвени за целосно ново ниво на брзина во претстојната сезона.

 

Благодарение на нивното искуство на терен, X GHOSTED се дизајнирани да овозможат лесно чувство на стапалото, овозможувајќи им на играчите максимална брзина. Иновациите во форма на CARBITEX SPEEDFRAME, динамична плоча од јаглеродни влакна во предниот дел на ѓонот, како и специјалниот проѕирен горен дел кој ја издвојуваат оваа силуета во однос на дизајнот, но и новите функционални можности.

 

Светот на спортот малку забави ова лето, но потребата и желбата за брзина не го задржаа ова бавно темпото. Имавме можност да видиме спортисти кои постојано ги поместуваа своите граници. Ова само што ни помогна уште еднаш да го разбереме она што секогаш го знаевме, брзината е поважна од кога и да било во фудбалот. Затоа решивме да се фокусираме на овој сегмент од играта со овој модел. Сфативме дека ова е нешто по што копнеат спортистите и публиката ширум светот. Нашите дизајнери работеа со целосна посветеност на овој проект, црпејќи инспирација од најбрзите во светот. Така настана X GHOSTED, односно нашите најбрзи копачки кои некогаш се направени“, посочуваат од adidas.

 

 

За атрактивниот изглед на овој модел допринесува и новиот adidas performance материјал и технологијата TRANSLUCENT MIRAGESKIN. Посебен слоевит материјал со високи перформанси е поставен во текот на целата структура на копачката, така што обезбедува специфичен изглед на горниот дел што ја прави силуетата исклучително лесна, овозможувајќи супериорна стабилност и поддршка. Заедно со уникатната естетика, слична на духот по кој е именуван моделот, заедно со препознатливите три линии инспирирани од крилјата на сивиот сокол, најбрзата птица на планетата.

 

X GHOSTED се копачки дизајнирани да имаат исклучителна леснотија, благодарение на анализата и искуството од тркачката патека, каде што дел од секундата ги одредува победниците. Тркачкиот крампон беше расклопен и повторно составен и прилагоден за фудбалските терени. Резултатот на тоа е SPRINT CONSTRUCT производ, каде што изгледот на предниот дел од стапалото овозможува спринтерски способности на фудбалерите, но исто така помага при агилноста и експлозивноста на теренот.

 

На крај и VACUUM FIT технологијата, прва од ваков вид, им овозможува на играчите да почувствуваат како се создава вакуум веднаш штом ја облечат копачката, што доведува до совршено вклопување на стапалата и леснотија при движењето на фудбалерот за време на натпреварот.

 

аdidas X Ghosted копачките се достапни во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
string(0) ""
string(0) ""