Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Фудбал
01.09.2020.

ви ги претставуваме NIKE PHANTOM GT копачките

Дизајнот на копачките за фудбал е уникатен. Сите патики за спортски активности се специјално дизајнирани да дадат дополнителна поддршка на стапалото, додека кај копачките посебно се води грижа за нивната стабилност при директен контакт со топката.

Поради ова, научниците од лабараторијата на Nike поминуваа часови и часови, тестирајќи ги различните агли и јачината со која доаѓа топката на копачката и се одбива од неа.

Phantom GT (Generative Texture) е копачка дизајнирана за играчи на кои дриблингот им е појаката страна. 

Креаторите на новите Phantom GT (Generative Texture) копачки користат иновативни дигитални мапи со податоци кои настанале како резултат на двегодишно истражување, со цел да направат совршена копачка за дриблинг, напад и брзи акции.  Копачката е креирана со цел да се подобри чуството кај играчот со топката и на тој начин да се ослободат креативните вештини на секој од нив. За време на двегодишното истражување и развој, со различни конфигурации и информации се проценува оптималното растојание на крампоните, различните висини и агли и текстурата на самото горниште. Со употреба на најновите GT технологии горниот дел е конструиран така што преливањето на текстилот оди директно во Nike Flyknit текстурата на горната страна (за разлика од зацврстувањето на текстурата што се изработуваше до сега). Внатрешниот дел кој го обвива стапалото ви дава меко и флексибилно чувство без ризик за кинење или одвојување од горниот дел.

Самодовербата на фудбалерот на самиот терен е од суштинско значење за процесот на дизајнирање. Фудбалерите веруваат дека копачките им даваат сигурност и стабилност на теренот и со самото тоа имаат поголема самодоверба во самата игра. Поради тоа, при изработка на Phantom GT копачката е применета егзактна наука. Покрај иновативниот горен дел, употребата на новиот Nike Hiperquick системот го фискира стапалото, така што делот околу петата е малце поцврст, додека предниот дел на копачката помага стапалото да прави брзи и агилни поместувања.

Новите Nike Phantom GT копачки побарајте ги во Sport Vision продавниците или пак на нашиот вебсајт.  

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
string(0) ""
string(0) ""