Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Фудбал
14.08.2019.

ADIDAS FOOTBALL ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВА HARD WIRED КОЛЕКЦИЈАТА НА КОПАЧКИ СО ВПЕЧАТЛИВИ БОИ

adidas Football ја претстави новата колекција на копачки Hard Wired, со впечатливи и освежувачки бои за секој од своите 4 модела – COPA, PREDATOR, X и NEMEZIZ. Како што започна новата сезона на националните првенства ширум Европа , љубителите на фудбалот ќе можат да видат како овие модели ги носат едни од најдобрите играчи на светот, вклучувајќи го Leo Messi, Paul Pogba, Mohamed Salah, Paul Dibal и други.

Hard Wired колекцијата носи сосема нов изглед и исклучителна палета на бои, почнувајќи од соларно светла зелена, аква сина и магента. Меѓутоа,, PREDATOR, COPA, X и NEMEZIZ не се истакнуваат само со бојата, туку и по квалитетот, удобноста и чувството за време на играта.

Моделот COPA е создаден за сите фудбалери кои ги одликува врвниот контакт со топката, а сега пристигна во чудна соларна зелена боја, со црно COPA лого на петата.

PREDATOR, пак, како модел е создаден за непобедливи креатори на теренот, бидејќи им обезбедува исклучителна контрола за време на движењето. Сега има светло сино горниште, во комбинација со црна боја на деловите кои даваат поддршка на зглобот, и жолти детали на крампоните.

X моделот, создаден е за фудбалерите со исклучителна брзина, “облечен” во сино со јасно X лого на петата, додека NEMEZIZ е дизајниран за фудбалерите од кои се очекува и невозможното, и сега е во магента боја со црно-бели детали.

Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.

Trenutno nema komentara

Слични статии

19.
Feb.
2019.
Фудбал
Новата adidas Exhibit Pack колекција на копачки можете да ја најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
04.
Feb.
2017.
Новости
Фудбалерите како што се Mesut Ozil и Paul Pogba се предводници на едни од најдобрите светски фудбалски клубови. Adidas Football за таквите фудбалери специјал...