Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

на целата територија на Р. Македонија

Контактирајте не на : 02/3055-222

             

ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Фудбал
13.08.2018.

Најдобрите фудбалери оваа сезона ги носат adidas копачките од новата team mode колекција

Едни од најдобрите играчи во светот оваа сезона ќе ги пробаат adidas моделите на копачки од најновата Team mode колекција. Долгоочекуваната adidas Team mode колекција доаѓа во атрактивни бои и силуети.

Новото "оружје" направено за Paul Pogba, Mesut Özil и други врвни играчи кои сакаат максимална контрола за време на контактот со топката се најновата верзија на Predator 18 копачките. Направени со помош на технологијата Controlframe, тие обезбедуваат максимално прилагодување и поддршка на стапалото, така што играчот може да се фокусира на играта.

Првиот избор на Gabriel Jesus е adidas X18  моделот, поради извонредната стабилност и поддршка на ногата за време на спринтот. Ултра-меката Speedmesh технологија на овој модел нуди контролиран допир без ограничување на движењето на стапалото и доаѓа во жолта, црна и сина боја.

 

Новите модели на аdidas копачки од Team mode колекцијата се достапни во продавницата на Sport Vision во Скопје Сити мол како и на Оnline Ѕhop.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

15.
Sep.
2020.
Фудбал
Лидерот во производството на спортска опрема, adidas, ги претстави најновите X GHOSTED копачки, наменети за фудбалери кај кои брзината е најсилното оружје. М...
01.
Sep.
2020.
Фудбал
Новите Nike Phantom GT копачки побарајте ги во Sport Vision продавниците или пак на нашиот вебсајт.  
02.
Mar.
2020.
Фудбал
На трева, бетон или паркет – фудбалот е спорт за кој е потребна прецизност, брзина и креативност. Без оглед на тоа дали играте на голем или мал терен, ...
11.
Feb.
2020.
Фудбал
Кога станува збор за фудбалот, спортскиот бренд adidas во 2020 година влезе со стил, воведувајќи нов, редизајниран модел на своите легендарни копачки Predato...
14.
Aug.
2019.
Фудбал
Најновите модели од Hard Wired колекцијата на копачки достапни се во продавниците на Sport Vision како и на онлајн шоп.
string(0) ""
string(0) ""