Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Фудбал
23.03.2018.

Sport Vision заедно со Дарко Глишиќ ја претставуваат најдобрата копачка досега од серијата Nike Mercurial – Superfly 360

Sport Vision и Nike секогаш соработуваат со најдобрите и токму затоа во новата кампања за Nike Mercurial во Македонија се појавува левиот бек на македонскиот шампион Вардар – Дарко Глишиќ.

Соработката на Sport Vision и фудбалскиот бек е резултат на мисијата на компанијата активно да ги поддржува квалитетните спортисти и заедно со нив да го претстави најновото и најдоброто што светските спортски брендови имаат да го понудат.

Кампањата за најновите Nike копачки е проследена со серија фотографии во кои Дарко Глишиќ го презентира моделот копачки за природна трева - Nike Mercurial Superfly 360, и го прави тоа во што е најдобар: а тоа е играњето фудбал.

За Nike Mercurial Superfly 360:

Приспособеноста на копачката на стапалото е основата за зголемената брзина. Без разлика колку и да е иновативна копачката, доколку не е добро приспособена на стапалото и доколку стапалото се лизга дури и само 1 милиметар во копачката, брзината може да биде копромитирана. Ова е причината зошто приспособувањето е главната поента  во дизајнот на новите Nike Mercurial Superfly 360 копачки, што придонесе и до конструкција изработена со Nike Flyknit технологија која ќе ја промени фудбалската игра.

Со повеќе од 20 години искуство зад себе, Nike Mercurial е најдобриот избор на копачки за најбрзите играчи. Дизајнирани за совршено да се прилагодат на стапалото, Nike Mercurial Superfly 360 се изработени со Flyknit технологија која овозможува беспрекорно движење.

Беспрекорниот дизјан на Nike Mercurial Superfly 360 копачките обезбедува беспрекорна игра и поддршка без компромитирање на брзината и удобноста.

„Фудбалот е спорт во кој брзината е пресудна, и слоганот: „Born Mercurial – Fast by Nature“ (Создадени во движење – Брзи по природа), совршено ги опишува спортистите кои го носат овој модел како и она што Nike како бренд сака да го постигне преку новиот, револуционерен дизајн.“ – изјави Дарко Глишиќ.

За прв пат во Mercurial серијата долниот дел од копачката е елиминиран и со стратешки поставените крампони во предниот дел и петицата се обезбедува тракција секогаш кога тоа е потребно.

Nike ACC (All Conditions Control) технологијата која штити од сите надворешни влијанија е употребена директно во Flyknit материјалот елиминирајќи ја потребата за дополнителен слој врз копачката, додека таа останува отпорна на сите надворешни влијанија. Микро текстурата на Flyknit материјалот обезбедува прецизна контрола над топката и при водењето со големи брзини.

Револуционерните копачки Nike Mercurial Superfly 360 се ексклузивно достапни во Sport Vision продавницата во Skopje City Mall. Целата колекција на Nike Mercurial копачки и модели за вештачка трева и цврста подлога, како и опремата за фудбал од брендот Nike се достапни во продавниците на Sport Vision низ Македонија и online.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
string(0) ""
string(0) ""