Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Фудбал
06.02.2018.

За ладнокрвните и лојалните: новитети од adidas

Следејќи ги потребите на големите имиња кога е во прашање „најважната споредна работа на светот“, adidas Football ги претставува четирите нови модели на копачки за играње на терен и во сала. Во некои од нив ќе настапат Dele Alli, Paul Pogba, Luis Suárez и Gareth Bale. Освен тоа, во чекор со трендот за пренесување на спортската мода на улиците,претставени се и три силуети наменети за урбаното градско окружување.

Серија Cold Blooded:

За да ги исполнат очекувањата на играчите кои и во најстерсните моменти треба да останат ладнокрвни, adidas Football ја претстави серијата Cold Blooded. Првиот меѓу трите нови моделии, Predator 18, е достапен во бела и црвена боја, NEMEZIZ 17 е креиран во црвена боја, додека третото засилување X17. Е во бела боја со црвен знак.

Сите три модели се наменети за постигнување на врвни резултати и се одликуваат со технологии кои ги стабилизираат движењата, анатмски го следат обликот на стапалата и ја обезбедуваат неопходната поддршка. Освен тоа овозможена е и адекватна поддрша на петата со цел постигнување најдобри резултати.

Серија COPA:

За играчите кои пред се се одликуваат со лојалност, adidas Football ја освежи и прочуената серија COPA, чија традиција даира од крајот на 70-тите години на минатиот век, кога е пуштен во продажба првиот модел под името Mundial. Двата нови модели се одликуваат со беспрекорна удобност и технологија која обезбедува стабилност на стапалото. COPA18.1 е карактеристична е по иновативниот Sock Construstion систем, кој ја прави најлесен модел од оваа серија.

Ненајдените промени на правецот на движење, експлозивноста, брзината и контролата над топката ги обележале некои од „најладнокрвните“ голови во историјата, а сите четири нови модели на adidas копачки дизајнирани се токму со овие предиспозиции – ги стабилизираат движењата, пружаат двојна заштита на зглобовите и адекватна поддршка на петата.

Новите модели на adidas копачки можете да ги пронајдете во мултибренд продавниците на Sport Vision и online.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
10.
Dec.
2020.
Трендови
Ако се прашувате кои јакни се апсолутен тренд оваа есен и зима, нашиот одговор е дека нема правила. Подеднакво обожаваме да носиме и кратки и долги модели во...
06.
Dec.
2020.
Новости
Започна сезоната на ВРЕДНИ НАГРАДИ со SPORT VISION и VISA!
string(0) ""
string(0) ""