Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Фудбал
06.02.2018.

За ладнокрвните и лојалните: новитети од adidas

Следејќи ги потребите на големите имиња кога е во прашање „најважната споредна работа на светот“, adidas Football ги претставува четирите нови модели на копачки за играње на терен и во сала. Во некои од нив ќе настапат Dele Alli, Paul Pogba, Luis Suárez и Gareth Bale. Освен тоа, во чекор со трендот за пренесување на спортската мода на улиците,претставени се и три силуети наменети за урбаното градско окружување.

Серија Cold Blooded:

За да ги исполнат очекувањата на играчите кои и во најстерсните моменти треба да останат ладнокрвни, adidas Football ја претстави серијата Cold Blooded. Првиот меѓу трите нови моделии, Predator 18, е достапен во бела и црвена боја, NEMEZIZ 17 е креиран во црвена боја, додека третото засилување X17. Е во бела боја со црвен знак.

Сите три модели се наменети за постигнување на врвни резултати и се одликуваат со технологии кои ги стабилизираат движењата, анатмски го следат обликот на стапалата и ја обезбедуваат неопходната поддршка. Освен тоа овозможена е и адекватна поддрша на петата со цел постигнување најдобри резултати.

Серија COPA:

За играчите кои пред се се одликуваат со лојалност, adidas Football ја освежи и прочуената серија COPA, чија традиција даира од крајот на 70-тите години на минатиот век, кога е пуштен во продажба првиот модел под името Mundial. Двата нови модели се одликуваат со беспрекорна удобност и технологија која обезбедува стабилност на стапалото. COPA18.1 е карактеристична е по иновативниот Sock Construstion систем, кој ја прави најлесен модел од оваа серија.

Ненајдените промени на правецот на движење, експлозивноста, брзината и контролата над топката ги обележале некои од „најладнокрвните“ голови во историјата, а сите четири нови модели на adidas копачки дизајнирани се токму со овие предиспозиции – ги стабилизираат движењата, пружаат двојна заштита на зглобовите и адекватна поддршка на петата.

Новите модели на adidas копачки можете да ги пронајдете во мултибренд продавниците на Sport Vision и online.

Trenutno nema komentara

Слични статии

24.
Aug.
2021.
Фудбал
Кога острината на умот ќе се сретне со брзината на телото, вие станувате најбрзата верзија на себе.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
30.
Nov.
2020.
Фудбал
Целиот спортски свет беше растажен од веста дека почина еден од најголемите фудбалери на сите времиња, аргентинскиот фудбалер Диего Армандо Марадона.
15.
Sep.
2020.
Фудбал
Лидерот во производството на спортска опрема, adidas, ги претстави најновите X GHOSTED копачки, наменети за фудбалери кај кои брзината е најсилното оружје. М...
01.
Sep.
2020.
Фудбал
Новите Nike Phantom GT копачки побарајте ги во Sport Vision продавниците или пак на нашиот вебсајт.