Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Фудбал
14.08.2017.

Leo Mesi во новите Ocean Storm NEMEZIZ копачки

 - Ocean Storm NEMEZIZ копачките ќе ги носат и Roberto Firmino & Julian Draxler - 

adidas Football ги претставува NEMEZIZ копачките во нови бои како најнова иновација на копачките. Дизајнирани да ги подобрат прерформансите на најагилните играчи, NEMEZIZ копачките се инспирирани од траките кои овозможуваат сигурност, стабилност и прилагодливост. Овие едноставни карактеристики на копачките се видливи низ AGILITYBANDAGE, која се карактеризира со револуционерната TORSIONTAPES технологија која дава стабилност на стапалото и обезбедува совршено „триење“.

TORSIONFRAME ѓонот има лесна конструкција и TORSIONRIBS како би се обезбедила снажна поддршка, што е клучна карактеристика за подвижноста и брзината. Новата AGILITYKNIT 2.0 плетена структура овозможува мек директен контакт, како и прилагодливо лесно чувство на нозете. Копачките се достапни во новите впечатливи бои – темно сино и тиркизнa со препознатливите три црти на adidas во жолта боја.

За да го почувствувате истото ниво на подвижност во било кои околности, Ocean Storm NEMEZIZ копачките се достапни во верзии за тврда подлога како и улица. Во боите како и верзијата за на терен, копачките за тврда подлога и улица ги имаат истите карактеристики - TORSIONTAPES и AGILITYKNIT 2.0, овозмижувајќи им на играчите можност да ја покажат својата подвижност во балонот или на улицата.

Ocean Storm NEMEZIZ колекцијата е достапна во продавницата на Sport Vision во Скопје City Mall како и на Online shop.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

04.
Mar.
2021.
Новости
Денот на жената се приближува и по тој повод ви предлагаме оригинални подароци за 8-ми Март кои можете да ги најдете во нашата понуда.
02.
Mar.
2021.
Тренинг
Горниот дел од телото - рацете, рамената и грбот се проблематични кај повеќето луѓе, дури и кај оние кои редовно тренираат. Овие вежби најчесто ги занемарува...
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
string(0) ""
string(0) ""