за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Цена
zenski
outdoor
48 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:5
Јакна 54970682I-960
Женска јакна
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:5
Јакна 54970682I-605
Женска јакна
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2051351263
Женска јакна
13.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1562691010
Женска јакна
5.752 ДЕН
Заштеда 20%
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1989501103
Женска јакна
3.512 ДЕН
Заштеда 20%
4.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A7QEUP5B1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
5.856 ДЕН
Заштеда 15%
6.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1989251568
Женска јакна
4.666 ДЕН
Заштеда 15%
5.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2032691348
Женска јакна
3.646 ДЕН
Заштеда 15%
4.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
5.990 ДЕН
Заштеда 20%
7.488 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Јакна 54974694I-330
Женска јакна
3.112 ДЕН
Заштеда 20%
3.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Јакна 54974694I-665
Женска јакна
3.112 ДЕН
Заштеда 20%
3.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Јакна 54974694I-966
Женска јакна
3.112 ДЕН
Заштеда 20%
3.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1699071191
Женска јакна
6.363 ДЕН
Заштеда 30%
9.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1699071011
Женска јакна
7.272 ДЕН
Заштеда 20%
9.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A4R1M6S11
Женска јакна
15.253 ДЕН
Заштеда 30%
21.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1982661010
Женска јакна
7.273 ДЕН
Заштеда 30%
10.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF00A8BA6S11
Женска јакна
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1699071370
Женска јакна
7.192 ДЕН
Заштеда 20%
8.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1115681-1388
Женска јакна
8.113 ДЕН
Заштеда 30%
11.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1115681-6000
Женска јакна
8.113 ДЕН
Заштеда 30%
11.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A7QGA60P1
Женска јакна
5.523 ДЕН
Заштеда 30%
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A5IFF43M1
Женска јакна
7.912 ДЕН
Заштеда 20%
9.890 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.