за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Големина
Цена
zenski
mont
16 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231F506-92
Женска јакна
3.892 ДЕН
Заштеда 25%
5.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231F502-51
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
2.453 ДЕН
3.067 ДЕН
4.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231F505-92
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
3.892 ДЕН
Заштеда 25%
5.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231F504-64
Женска јакна
3.442 ДЕН
Заштеда 25%
4.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223F516-61
Женска јакна
3.595 ДЕН
4.494 ДЕН
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223F516-01
Женска јакна
3.595 ДЕН
4.494 ДЕН
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223F516-92
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
3.595 ДЕН
4.494 ДЕН
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223F516-56
Женска јакна
3.595 ДЕН
4.494 ДЕН
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223F516-49
Женска јакна
3.595 ДЕН
4.494 ДЕН
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA221F504-84
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
2.495 ДЕН
Заштеда 50%
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA221F507-84
Женска јакна
2.045 ДЕН
Заштеда 50%
4.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA221F506-92
Женска јакна
1.895 ДЕН
Заштеда 50%
3.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA213F501-01
Женска јакна
2.621 ДЕН
3.745 ДЕН
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA213F501-92
Женска јакна
2.621 ДЕН
3.745 ДЕН
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA213F501-16
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
2.996 ДЕН
Заштеда 60%
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA213F501-82
Женска јакна
2.621 ДЕН
3.745 ДЕН
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.