за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Цена
zenski
lifestyle
27 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DX5864-272
Женска јакна
6.392 ДЕН
Заштеда 20%
7.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 673085-88
Женска јакна
4.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 673085-01
Женска јакна
4.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231F506-92
Женска јакна
3.892 ДЕН
Заштеда 25%
5.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231F502-51
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
2.453 ДЕН
3.067 ДЕН
4.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231F505-92
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
3.892 ДЕН
Заштеда 25%
5.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231F504-64
Женска јакна
3.442 ДЕН
Заштеда 25%
4.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна CHA221F500-75
Женска јакна
1.381 ДЕН
1.974 ДЕН
3.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DM6243-010
Женска јакна
5.514 ДЕН
Заштеда 40%
9.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна CZ8184-325
Женска јакна
3.534 ДЕН
Заштеда 40%
5.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна ELA221F502-01
Женска јакна
1.435 ДЕН
1.794 ДЕН
2.990 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.