за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Цена
trcanje
24 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1380870-001
Машка јакна
4.792 ДЕН
Заштеда 20%
5.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1380868-001
Машка јакна
5.432 ДЕН
Заштеда 20%
6.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DX0325-010
Женска јакна
7.763 ДЕН
Заштеда 30%
11.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DX0288-532
Женска јакна
7.512 ДЕН
Заштеда 20%
9.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DX1041-756
Женска јакна
6.072 ДЕН
Заштеда 20%
7.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1374229-100
Машка јакна
5.752 ДЕН
Заштеда 20%
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
5.430 ДЕН
Заштеда 20%
6.788 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машка јакна
3.510 ДЕН
Заштеда 20%
4.388 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DX1037-010
Женска јакна
4.752 ДЕН
Заштеда 15%
5.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1374472-767
Женска јакна
7.132 ДЕН
Заштеда 15%
8.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1374542-558
Машка јакна
7.897 ДЕН
Заштеда 15%
9.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машка јакна
3.990 ДЕН
Заштеда 20%
4.988 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
6.470 ДЕН
Заштеда 20%
8.088 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машка јакна
5.430 ДЕН
Заштеда 20%
6.788 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна CZ9070-334
Машка јакна
6.112 ДЕН
Заштеда 15%
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1369342-001
Машка јакна
4.157 ДЕН
Заштеда 15%
4.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DD5644-010
Машка јакна
6.622 ДЕН
Заштеда 15%
7.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DD6847-507
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
4.327 ДЕН
Заштеда 15%
5.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DD6009-673
Женска јакна
4.072 ДЕН
Заштеда 20%
5.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DD4746-010
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Машка јакна
4.327 ДЕН
Заштеда 15%
5.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
7.350 ДЕН
Заштеда 20%
9.188 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MJ03210-BK
Машка јакна
2.872 ДЕН
Заштеда 20%
3.590 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.