за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Прикажи повеќе
Цена
Листа: Outdoor ponuda
133 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1307471-6000
Машка јакна
4.729 ДЕН
5.912 ДЕН
7.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2032691348
Женска јакна
3.646 ДЕН
Заштеда 15%
4.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1714291273
Машка јакна
3.136 ДЕН
Заштеда 15%
3.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2008211010
Машка јакна
5.112 ДЕН
Заштеда 20%
6.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2008211464
Машка јакна
4.473 ДЕН
Заштеда 30%
6.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 5030101-4143
Машка јакна
7.912 ДЕН
Заштеда 20%
9.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 5030101-6000
Машка јакна
7.912 ДЕН
Заштеда 20%
9.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1562691010
Женска јакна
4.888 ДЕН
6.111 ДЕН
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1562681010
Машка јакна
6.111 ДЕН
Заштеда 15%
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1989501103
Женска јакна
2.984 ДЕН
3.731 ДЕН
4.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1988711010
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
2.653 ДЕН
Заштеда 30%
3.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1989501665
Женска јакна
2.634 ДЕН
Заштеда 40%
4.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1989601491
Детска јакна
2.017 ДЕН
Заштеда 25%
2.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1988731010
Машка јакна
2.100 ДЕН
2.626 ДЕН
3.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1589321396
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Машка јакна
1.828 ДЕН
2.286 ДЕН
2.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1988621839
Машка јакна
4.921 ДЕН
Заштеда 15%
5.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1988621813
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
4.193 ДЕН
Заштеда 30%
5.990 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.