за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Прикажи повеќе
Цена
outdoor
226 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M502-93
Машка јакна
20.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M502-01
Машка јакна
20.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A5GM3KIB1
Машка јакна
22.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233F503-01
Женска јакна
18.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2007791278
Женска јакна
10.702 ДЕН
Заштеда 15%
12.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A3C8D78M1
Машка јакна
16.792 ДЕН
Заштеда 20%
20.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1866751346
Машка јакна
13.082 ДЕН
Заштеда 15%
15.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2050961278
Женска јакна
13.932 ДЕН
Заштеда 15%
16.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M504-54
Машка јакна
6.573 ДЕН
Заштеда 30%
9.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2008291257
Машка јакна
12.062 ДЕН
Заштеда 15%
14.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233F507-01
Женска јакна
8.813 ДЕН
Заштеда 30%
12.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2051051397
Машка јакна
13.932 ДЕН
Заштеда 15%
16.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2050641346
Машка јакна
15.207 ДЕН
Заштеда 15%
17.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2011251424
Машка јакна
12.062 ДЕН
Заштеда 15%
14.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1802933514
Детска јакна
4.667 ДЕН
Заштеда 15%
5.490 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.