за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Големина
Цена
maski
trening
10 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1372693-410
Машка јакна
18.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1374630-592
Машка јакна
9.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 1373300-456
Машка јакна
6.472 ДЕН
Заштеда 20%
8.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1357476-001
Машка јакна
4.613 ДЕН
Заштеда 30%
6.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MJ23236-MIB
Машка јакна
3.188 ДЕН
3.986 ДЕН
4.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1357475-002
Машка јакна
5.033 ДЕН
Заштеда 30%
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1329293-090
Машка јакна
2.066 ДЕН
2.952 ДЕН
3.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1355848-001
Машка јакна
3.645 ДЕН
Заштеда 50%
7.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1370507-825
Машка јакна
4.734 ДЕН
Заштеда 40%
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.