за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Големина
Цена
maski
mont
19 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231M502-01
Машка јакна
4.117 ДЕН
Заштеда 25%
5.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231M501-02
Машка јакна
2.753 ДЕН
3.442 ДЕН
4.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231M501-62
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Машка јакна
2.753 ДЕН
3.442 ДЕН
4.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231M505-53
Машка јакна
3.667 ДЕН
Заштеда 25%
4.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231M507-01
Машка јакна
2.273 ДЕН
2.842 ДЕН
3.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA231M505-03
Машка јакна
3.667 ДЕН
Заштеда 25%
4.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223M501-47
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
4.418 ДЕН
5.523 ДЕН
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223M501-68
Машка јакна
4.418 ДЕН
5.523 ДЕН
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223M501-41
Машка јакна
4.418 ДЕН
5.523 ДЕН
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223M501-02
Машка јакна
3.787 ДЕН
4.734 ДЕН
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223M501-52
Машка јакна
4.418 ДЕН
5.523 ДЕН
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223M501-01
Машка јакна
4.418 ДЕН
5.523 ДЕН
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA221M506-02
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
2.454 ДЕН
Заштеда 40%
4.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA213M510-05
Машка јакна
3.945 ДЕН
Заштеда 50%
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA213M510-01
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
3.156 ДЕН
Заштеда 60%
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA213M510-03
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
3.313 ДЕН
4.734 ДЕН
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA213M510-62
Машка јакна
7.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA213M511-01
Машка јакна
2.956 ДЕН
Заштеда 60%
7.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA213M508-68
Машка јакна
9.890 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.