за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Цена
maski
jack-wolfskin
15 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 5030101-6000
Машка јакна
7.912 ДЕН
Заштеда 20%
9.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 5029971-2193
Машка јакна
5.912 ДЕН
Заштеда 20%
7.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 5030101-4143
Машка јакна
7.912 ДЕН
Заштеда 20%
9.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1710511-1278
Машка јакна
7.386 ДЕН
Заштеда 15%
8.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1305801-1010
Машка јакна
3.897 ДЕН
4.872 ДЕН
6.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1305801-4129
Машка јакна
3.897 ДЕН
4.872 ДЕН
6.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1307471-6000
Машка јакна
4.729 ДЕН
5.912 ДЕН
7.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 5020331-1058
Машка јакна
5.454 ДЕН
Заштеда 40%
9.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 5016465-6231
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
4.494 ДЕН
Заштеда 40%
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 5016465-1033
Машка јакна
4.494 ДЕН
Заштеда 40%
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.