за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Цена
maski
2XL
XL
110 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машка јакна
7.988 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машка јакна
6.088 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1372693-410
Машка јакна
18.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1374630-592
Машка јакна
9.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1374229-100
Машка јакна
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 1373300-456
Машка јакна
6.472 ДЕН
Заштеда 20%
8.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF00AR9TLV41
Машка јакна
7.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A825FTV51
Машка јакна
6.111 ДЕН
Заштеда 15%
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A2TYGHDC1
Машка јакна
5.176 ДЕН
Заштеда 15%
6.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1714291273
Машка јакна
3.136 ДЕН
Заштеда 15%
3.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2011251316
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Машка јакна
7.614 ДЕН
Заштеда 40%
12.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1840711350
Машка јакна
5.346 ДЕН
Заштеда 15%
6.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 5030101-6000
Машка јакна
7.912 ДЕН
Заштеда 20%
9.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1988621839
Машка јакна
4.921 ДЕН
Заштеда 15%
5.790 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.