за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Цена
maski
unisex
vozrasni
Листа: ONLINE РАСПРОДАЖБА
110 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1307471-6000
Машка јакна
5.912 ДЕН
Заштеда 20%
7.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1355848-001
Машка јакна
3.645 ДЕН
Заштеда 50%
7.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2008211010
Машка јакна
5.112 ДЕН
Заштеда 20%
6.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2008211464
Машка јакна
4.473 ДЕН
Заштеда 30%
6.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1374296-001
Машка јакна
5.018 ДЕН
Заштеда 25%
6.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1206612-3802
Машка јакна
8.113 ДЕН
Заштеда 30%
11.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1206612-6350
Машка јакна
8.113 ДЕН
Заштеда 30%
11.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1206622-4129
Машка јакна
7.413 ДЕН
Заштеда 30%
10.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1206622-6350
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Машка јакна
8.472 ДЕН
Заштеда 20%
10.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 5030101-4143
Машка јакна
7.912 ДЕН
Заштеда 20%
9.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 5030101-6000
Машка јакна
7.912 ДЕН
Заштеда 20%
9.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машка јакна
4.752 ДЕН
Заштеда 30%
6.788 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1988621813
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
4.193 ДЕН
Заштеда 30%
5.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1988621010
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
3.594 ДЕН
Заштеда 40%
5.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 56086515I-585
Машка јакна
7.273 ДЕН
Заштеда 30%
10.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 56086515I-490
Машка јакна
7.273 ДЕН
Заштеда 30%
10.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:6
Јакна 57970682I-939
Машка јакна
3.912 ДЕН
Заштеда 20%
4.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:6
Јакна 57970682I-572
Машка јакна
3.912 ДЕН
Заштеда 20%
4.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 57979544I-990
Машка јакна
2.495 ДЕН
Заштеда 50%
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 72746248RI-398
Машка јакна
5.032 ДЕН
Заштеда 20%
6.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 72746248RI-990
Машка јакна
5.032 ДЕН
Заштеда 20%
6.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1114321-6000
Машка јакна
7.693 ДЕН
Заштеда 30%
10.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна KAA223U501-01
1.554 ДЕН
Заштеда 40%
2.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A5IMDB9K1
Машка јакна
7.203 ДЕН
Заштеда 30%
10.290 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.