за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Големина
Цена
tinejdzeri
deca-malecki
bebe
kids-vozrast
Листа: ONLINE РАСПРОДАЖБА
15 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DM8370-666
Детска јакна
3.563 ДЕН
Заштеда 30%
5.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 51896682I-968
Детска јакна
1.977 ДЕН
2.472 ДЕН
3.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 51896682I-999
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Детска јакна
2.361 ДЕН
2.952 ДЕН
3.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:5
Јакна 51897682I-380
Детска јакна
2.361 ДЕН
2.952 ДЕН
3.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:5
Јакна 51897682I-572
Детска јакна
2.361 ДЕН
2.952 ДЕН
3.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:5
Јакна 51897682I-939
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Детска јакна
2.297 ДЕН
2.872 ДЕН
3.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 957917-023
Големини: XS - 6-8 год; S - 8-10 год; M - 10-12 год; L - 12-13 год; ...
Детска јакна
2.595 ДЕН
Заштеда 50%
5.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 86J849-U90
Детска јакна
1.898 ДЕН
2.373 ДЕН
3.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна CU9157-107
Детска јакна
3.234 ДЕН
Заштеда 40%
5.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 85B402-GBX
Детска јакна
1.814 ДЕН
2.268 ДЕН
3.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 95B402-GBX
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Детска јакна
2.273 ДЕН
2.842 ДЕН
3.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 95B651-G6U
Детска јакна
4.194 ДЕН
Заштеда 40%
6.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 36H880-A9Y
Детска јакна
2.814 ДЕН
Заштеда 40%
4.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 1370183-002
Детска јакна
1.734 ДЕН
Заштеда 40%
2.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 1370183-001
Детска јакна
1.854 ДЕН
Заштеда 40%
3.090 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.