Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Хеланки

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Големина
Прикажи повеќе
Цена
deca-momcinja
deca-devojcinja
34 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Хеланки LTP183317-50
Детски хеланки
array(0) {
}
757 ДЕН
Заштеда 15%
890 ДЕН
Големина
2XS
XS
S
M
L
XL
XXL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Хеланки LTP183317-02
Детски хеланки
array(0) {
}
579 ДЕН
Заштеда 35%
890 ДЕН
Големина
2XS
XS
S
M
L
XL
XXL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas G BL LEG се детски хеланки. Тие се многу удобни и лесни. Хеланките се изработени...
Детски хеланки
array(0) {
}
1.191 ДЕН
Заштеда 25%
1.588 ДЕН
Големина
68
74
80
86
92
98
104
110
112
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas FUTURE ICONS GRAPHIC TIGHTS се хеланки за тренинг, за девојчиња, наменети за сит...
Детски хеланки за тренинг
array(0) {
}
1.341 ДЕН
Заштеда 25%
1.788 ДЕН
Големина
68
74
80
86
92
98
104
110
112
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Хеланки DA1130-011
Nike Air Favorites Leggings се детски хеланки за девојчиња дизајнирани за спортски и ре...
Детски хеланки
array(0) {
}
1.193 ДЕН
Заштеда 25%
1.590 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Хеланки DA0901-525
Nike One детските хеланки за девојчиња се направени за забава. Еластичниот материјал шт...
Детски хеланки
array(0) {
}
1.493 ДЕН
Заштеда 25%
1.990 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Хеланки CK4546-010
Nike B NP TIGHT се хеланки за тренинг за момчиња на возраст од 8 до 14 години. Хеланкит...
Детски хеланки
array(0) {
}
1.568 ДЕН
Заштеда 25%
2.090 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Хеланки 36H465-023
Nike Sportswear Create Leggings се детски хеланки со класичен спортски крој наменети за...
Детски хеланки
array(0) {
}
1.012 ДЕН
Заштеда 15%
1.190 ДЕН
Големина
6X
1
2
3
3-
4
4-
5
5-
6
7
8
8-
9
9-
10
11
12
OSFA
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Хеланки 36C723-A0I
Nike Sportswear Toddler Leggings се хеланки за девојчиња дизајнирани со цел да обезбеда...
Детски хеланки
array(0) {
}
927 ДЕН
Заштеда 15%
1.090 ДЕН
Големина
6X
1
2
3
3-
4
4-
5
5-
6
7
8
8-
9
9-
10
11
12
OSFA
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas X DISNEY LEGGINGS се lifestyle хеланки за девојчиња направени во соработка со Ди...
Детски хеланки
array(0) {
}
1.116 ДЕН
Заштеда 25%
1.488 ДЕН
Големина
68
74
80
86
92
98
104
110
112
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Хеланки 26C723-023
Nike Sportswear Toddler Leggings се хеланки за девојчиња дизајнирани со цел да обезбеда...
Детски хеланки
array(0) {
}
668 ДЕН
Заштеда 25%
890 ДЕН
Големина
2T
3T
4T
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Хеланки 45A438-023
Хеланките Nike Jordan Big Kids' (Girls') Leggings се детски хеланки наменети за...
Детски хеланки за кошарка
array(0) {
}
1.182 ДЕН
Заштеда 15%
1.390 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Хеланки DA1239-010
Nike G NSW FAVORITES AOP LEGGING се детски хеланки, наменети за девојчиња, кои даваат п...
Детски хеланки
array(0) {
}
1.268 ДЕН
Заштеда 25%
1.690 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Хеланки 36G722-023
Nike NSW FUTURA STACK LEGGING се хеланки за девојчиња. Тие се многу удобни и лесни. Сов...
Детски хеланки
array(0) {
}
655 ДЕН
Заштеда 45%
1.190 ДЕН
Големина
6X
1
2
3
3-
4
4-
5
5-
6
7
8
8-
9
9-
10
11
12
OSFA
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Хеланки CU8943-010
За удобноста што ја барате, тука се Nike Favorit Sportswear. Движете се, танцувајте и и...
Детски хеланки
array(0) {
}
1.043 ДЕН
Заштеда 25%
1.390 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Pročitajte

Едно од најпрепознатливите, а некои ќе кажат и типично спортско парче облека, секако тоа се хеланките. Тие уште од самиот почеток, се сметаат за многу важен елемент од спортските варијанти за тренинг, одењето на фитнес или трчање, додека lifestyle хеланките станаа тренд пред неколку сезони.

Хеланките се сметаат за најдобар избор за спортските активности пред се затоа што не сметаат за време на вежбањето, меѓутоа и поради тоа што одржуваат топлина, со што процесот на ладење на телото за време и после тренингот значително се успорува. Понудата на Sport Vision ја сочинуваат машки хеланки, женски хеланки и хеланки за девојчиња од препознатливи светски брендови. Помеѓу моделите секако се издвојуваат три-четврт варијантите, и тоа за трчање, тренинг или фитнес, меѓутоа и од долгите варијанти кои имаат иста намена.

Со хеланките целосно се прикладни и маиците, дуксерите, јакните, меѓутоа и патики кои ќе и дадат посебен печат на секоја ваша комбинација. Комбинирајте ги со посебно внимание, по боја, дезен или по модел, и пронајдете ја најдобрата спортска комбинација за секој тренинг, меѓутоа и lifestyle варијантата за секој ден.