Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

на целата територија на Р. Македонија

Контактирајте не на : 02/3055-222

             

ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Голмански ракавици

по страна
Освежи филтри
Пол
Намена
Бренд
Возраст
Големина
Цена
20 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.088,00 ДЕН
Големина
6X
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.088,00 ДЕН
Големина
6X
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
595,00 ДЕН
Заштеда 50%
1.189,99 ДЕН
Големина
6X
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
833,00 ДЕН
Заштеда 30%
1.189,99 ДЕН
Големина
6X
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
1.112,00 ДЕН
Заштеда 20%
1.390,00 ДЕН
Големина
6X
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
693,00 ДЕН
Заштеда 30%
990,00 ДЕН
Големина
6X
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.190,00 ДЕН
Заштеда 20%
1.488,00 ДЕН
Големина
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
10
10-
11
11-
12
12-
13-
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
870,00 ДЕН
Заштеда 20%
1.088,00 ДЕН
Големина
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
10
10-
11
11-
12
12-
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
1.112,00 ДЕН
Заштеда 20%
1.390,00 ДЕН
Големина
8
9
10
11
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
973,00 ДЕН
Заштеда 30%
1.390,00 ДЕН
Големина
8
9
10
11
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
595,00 ДЕН
Заштеда 50%
1.189,99 ДЕН
Големина
6X
4
5
6
7
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
595,00 ДЕН
Заштеда 50%
1.189,99 ДЕН
Големина
6X
4
5
6
7
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
1.112,00 ДЕН
Заштеда 20%
1.390,00 ДЕН
Големина
6
7
8
8.5
9
9.5
10
10.5
11
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
693,00 ДЕН
Заштеда 30%
990,00 ДЕН
Големина
3
4
5
6
7
8
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
762,00 ДЕН
Заштеда 30%
1.088,00 ДЕН
Големина
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
10
10-
11
11-
12
12-
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
762,00 ДЕН
Заштеда 30%
1.088,00 ДЕН
Големина
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
10
10-
11
11-
12
12-
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
834,00 ДЕН
Заштеда 40%
1.390,00 ДЕН
Големина
8
9
10
11
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
1.042,00 ДЕН
Заштеда 30%
1.488,00 ДЕН
Големина
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
10.5
11
11.5
12
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
695,00 ДЕН
Заштеда 50%
1.390,00 ДЕН
Големина
6
7
8
9
10
11
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
495,00 ДЕН
Заштеда 50%
990,00 ДЕН
Големина
3
4
5
6
7
8
Pročitajte

Голманите, заедно со фудбалерите, се играчи кои можат многу да придонесат за успехот на својот фудбалски клуб. На некои натпревари, голманите се клучни играчи и од речиси невозможни позиции и ситуации, спречуваат топката да ја затресе мрежата на голот. Токму поради тоа голманите треба да ја имаат соодветната опрема.

Први на листата за опрема секако дека се голманските ракавици – реквизит кој ја ‘’привлекува’’ топката и ја држи подалеку од голот. Со оглед на тоа што рацете се дел од телото кој кај голманите е најмногу оптоварен за време на една утакмица или тренинг, голманските ракавици се направени за да ги штитат прстите, дланката или зглобовите од сите повреди до кои може да дојде при јак удар со топката. Затоа бирајте ги со посебно внимание, и тоа голманските ракавици од брендовите Nike, adidas или Umbro, кои се достапни во понудата на Sport Vision.

Meѓутоа тоа не е единствената опрема за голмани која може да се пронајде на нашиот Online shop - бидејќи голманските ракавици ги надополнуваат штуцните, костобрани, копачки, додека за време на тренингот и дресовите можат да бидат добра опција. Комплетната опрема за фудбалери и голмани веќе е достапна. Побарајте ги реквизитите кои ви недостасуваат и нарачајте ги online, бидејќи ви подготвивме бројни погодности при купувањето.

string(0) ""
string(0) ""