Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

на целата територија на Р. Македонија

Контактирајте не на : 02/3055-222

             

ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Чорапи

по страна
Освежи филтри
Пол
Намена
Прикажи повеќе
Бренд
Возраст
Големина
Цена
kosarka
21 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX7622-013
790 ДЕН
Големина
2XS
XS
SM
S
MD
M
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX7622-100
790 ДЕН
Големина
2XS
XS
SM
S
MD
M
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи BJ0328-R78
354 ДЕН
Заштеда 40%
590 ДЕН
Големина
5-7
4-5
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX5546-100
833 ДЕН
Заштеда 30%
1.190 ДЕН
Големина
S
M
L
XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX5546-010
893 ДЕН
Заштеда 25%
1.190 ДЕН
Големина
S
M
L
XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи MJ0012-001
472 ДЕН
Заштеда 20%
590 ДЕН
Големина
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
10.5
11
11.5
12
12.5
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи PJ0012-001
414 ДЕН
Заштеда 40%
690 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи NJ0012-001
472 ДЕН
Заштеда 20%
590 ДЕН
Големина
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
10.5
11
11.5
12
12.5
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи RJ0010-R78
790 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи UJ0248-023
553 ДЕН
Заштеда 30%
790 ДЕН
Големина
5-7
4-5
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX6274-010
893 ДЕН
Заштеда 25%
1.190 ДЕН
Големина
S
M
L
XL
2XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX6274-100
893 ДЕН
Заштеда 25%
1.190 ДЕН
Големина
S
M
L
XL
2XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи PJ0011-023
413 ДЕН
Заштеда 30%
590 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи UJ0009-R78
552 ДЕН
Заштеда 20%
690 ДЕН
Големина
5-7
4-5
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX5855-101
763 ДЕН
Заштеда 30%
1.090 ДЕН
Големина
XS
S
M
L
XL
XXL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX5855-011
763 ДЕН
Заштеда 30%
1.090 ДЕН
Големина
XS
S
M
L
XL
XXL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи WJ0009-R78
483 ДЕН
Заштеда 30%
690 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи WJ0010-023
514 ДЕН
Заштеда 35%
790 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи MJ0011-023
384 ДЕН
Заштеда 35%
590 ДЕН
Големина
6-12
6
7
8
9
10
11
12
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи WJ0010-R78
790 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи UJ0010-R78
790 ДЕН
Големина
5-7
4-5
Pročitajte

Поради две причини со посебно внимание ги бираме чорапите кои ги носиме. Едната е секако естетиката, а другата, сосема оправдана, спортот со кој се занимаваме. Во склад со тоа ги одбираме спортските чорапи, односно lifestyle чорапите во различни бои, дезени и начинот како се изработени.

Некои спортски чорапи се сметаат за круцијален избор на професионалните спортисти. Кога на пример се во прашање чорапи за трчање, од нивниот избор зависи и за кои патики ќе се одлучиме, бидејќи без адекватни чорапи не може ниту да се одберат адекватни патики. Меѓутоа ова не е единственото нешто на кое треба да се внимава. Истото важи и за кошаркарските чорапи, меѓутоа и за чорапите за тенис, бидејќи и едните и другите модели се изработени на тој начин да можат да ги чуваат зглобовите од сите незгоди и повреди.

Секој од моделите на чорапи што е достапен на Sport Vision Online Shop во целост е прилагоден за потребите на спортистот за кого се наменети. Искористете ги бројните погодности кои Ви ги подготвивме за онлајн купување и уште денес одлучете се за најквалитетните спортски и lifestyle чорапи, кои ќе ги пронајдете токму во оваа понуда.

string(0) ""
string(0) ""