Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Боца за вода

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Големина
Цена
9 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Боца за вода N.000.0042.901.22
array(0) {
}
590 ДЕН
Големина
OG
NS
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Боца за вода N.000.3177.061.18
array(0) {
}
790 ДЕН
Големина
OG
NS
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Боца за вода N.100.1533.924.22
Шишето за вода Nike Trail Big Mouth ќе ви помогне брзо и лесно да се хидрирате за време...
Шише за вода
array(0) {
}
590 ДЕН
Големина
OG
NS
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Боца за вода N.000.0043.016.22
Шишето за вода Nike Big Mouth Graphic 650ml ќе ви овозможи оптимална хидратација за вре...
Шише за вода
array(0) {
}
590 ДЕН
Големина
OG
NS
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
array(0) {
}
343 ДЕН
Заштеда 30%
490 ДЕН
Големина
OG
NS
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Боца за вода N.000.3177.958.18
Шишето за вода Nike Hyperfuel ќе ви помогне брзо и удобно да се хидрирате за време на с...
Шишe за вода
array(0) {
}
790 ДЕН
Големина
OG
NS
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Боца за вода N.000.0042.091.22
array(0) {
}
490 ДЕН
Големина
OG
NS
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
array(0) {
}
245 ДЕН
Заштеда 50%
490 ДЕН
Големина
OG
NS
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
array(0) {
}
245 ДЕН
Заштеда 50%
490 ДЕН
Големина
OG
NS
Pročitajte

Доволна е сосема мала дехидрираност на телото за да бидат намалени нашата сила и ефикасност за време на тренингот. Некои истражувања покажаа дека дехидрираноста на мускулите од 3%, доведува дури до губење на силата до 10%, а брзина до 8%! Ако се земат во предвид овие податоци, станува јасно зошто шишињата за вода се важен дел од опремата на сите спортисти.

Губењето на течност, барем кога станува збор за физичката активност, најчесто произлегува преку потење. Водата, преку потење, се губи со испарување преку кожата, па затоа многу е важно шишето за вода секогаш да ни биде при раце.

Без разлика дали одите на фитнес, трчање, планинарење или тренинг во теретана, шишињата за вода се само уште еден елемент од спортската опрема кој треба да ја носите. На тој список додадете гo потникот, торбата, меѓутоа и маиците, тренерките или хеланките, во зависност од тоа во што преферирате да вежбате. Секое парче облека или опрема ќе допринесе за уште подобри резултати за време на физичката активност. Сите овие работи можете да ги најдете на едно место, и тоа на Sport Vision Online Shop.